Uludağ Premium Doğal Maden Suyu’na yurtdışından ödül

 

uludağ

Uludağ Premium Doğal Maden Suyu, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Su Tadım Yarışması’nda doğal maden suyu kategorisinde gümüş ödülü kazandı.

Çin’in Guangzhou şehrinde düzenlenen WaterExpo kapsamında finewaters.com ve The Fine Water Society işbirliği ile gerçekleştirilen Uluslararası Su Tadım Yarışması’nda dünyanın dört bir yanından su ve maden suyu üreticileri farklı kategorilerde yarıştı. Uludağ Premium Doğal Maden Suyu, su tadım uzmanlarından tam not aldı ve “Doğal Maden Suyu” kategorisinde gümüş ödüle layık görüldü.

Uludağ İçecek Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Murat Zengin, dünya çapında su tadım uzmanlarının yaptığı değerlendirme sonucunda bu ödülü kazanmaktan gurur duyduklarını belirtti: “The Fine Water Society’de yer almak, onlar tarafından aday gösterilmek bir ayrıcalık. Çünkü ‘premium’ olarak adlandırılan her su iyi ve kaliteli demek değildir ve Fine Water topluluğu bu yarışmayı kaliteli suları diğer sulardan ayrıştırmak için düzenler. Bu ödül ‘hafif içimli maden suyu” kategorisinde ülkemizin ilk yerli markası olan Uludağ Premium Doğal Maden Suyu’nun farkını gerçek anlamda gösteriyor” dedi.

2009 yılında tüketicilerin beğenisine sunulan Uludağ Premium Doğal Maden Suyu’nun kobalt mavi şişesi Türk markası Dice Kayek tarafından Osmanlı cam sanatı ve Fransız Baccarat vintage karaflarından esinlenerek tasarlanmıştı. 2010 yılında TSE tarafından Altın Ambalaj Ödülü’ne layık görülen Uludağ Premium şişeleri, 2012 yılında Dünya Ambalaj Örgütü’nün düzenlediği Worldstar Awards yarışmasında da Tasarım Ödülü almaya hak kazanmıştı.

 

Son Yazılar