Metro, Gurme Kutusu ile gıda israfını önlüyor

gurme kutusu

Gıda kayıplarının boyutları ve önemi hakkında kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla başlatılan Metro Gıda Hareketi yolculuğunun bir sonraki durağı “Metro Gurme Kutuları” oldu.

Gıda kayıp ve atıklarının önlenmesi ve milli kaynak israfının son bulması amacıyla son tüketiciler için hazırlanan Metro Gurme Kutuları, İstanbul’daki 14 restoranda hayata geçirildi. Projenin gelecek dönemde de büyüyeceğini belirten Metro yetkilileri “Restoran ve kafeler ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği çerçevesinde ‘Metro Gurme Kutuları’ ile son kullanıcıları gıda kayıp ve atıkları konusunda bilinçlendirerek, sipariş verip tüketemedikleri ürünleri değerlendirecekleri gurme kutularını kullanıma sunuyoruz. Restoranlarda ‘Metro Gurme Kutuları’ ile tabakta kalan yemekleri paket yaptırarak, bu ürünlerin çöpe gitmesine engel olarak bu yemekleri bir başka öğünde tüketebilir ya da hayvan dostlarınızla kalan yemekleri paylaşabilirsiniz” diye bilgi verdi.

Metro Gurme Kutuları’nı Bulabileceğiniz Restoranlar: Ağa Restoran, Alancha, Basta, Feriye Palace, Hacı Apdullah, Kırıntı, Midpoint, Nev Kanyon, Nicole, Osmani, Sahrap Pera, Şahin, Welldone, Yanyalı Fehmi. Gurme Kutularını yakın zamanda birçok restoranda daha bulabileceksiniz.

Son Yazılar