CarrefourSA, Sürsan Su Ürünleri ile iş birliği gerçekleştirdi

CarrefourSA

CarrefourSA, levreği Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (ITQI) tarafından “Dünyanın En Lezzetli Balığı” seçilen Sürsan Su Ürünleri ile iş birliği gerçekleştirdi. İş birliği kapsamında Sürsan Su Ürünleri’nin tadı tescillenen levrekleri, yalnızca CarrefourSA reyonlarından tüketicilerle buluşuyor.

“CarrefourSA olarak her mevsim tüketicilerimize çeşidi bol ve taze bir şekilde balık ulaştırmak için hem yatırımlar gerçekleştiriyoruz hem de iş birliklerine imza atıyoruz” diyen CarrefourSA Gıda Kategori Direktörü Ayşin Işıkgece, şunları söyledi:

“Üç tarafı denizlerle çevirili olan ancak dört farklı denize sahip olan ülkemizde kişi başı balık tüketimi yıllık ortalama 6 kg. seviyesindeyken Avrupa’da bu oran 20 kg civarında. av sezonunun açılmasıyla birlikte kış aylarında denizlerden, yaz mevsiminde yasal mevzuatlar ve tazelik kriterleri çerçevesinde İzmir’den Bodrum’a kadar olan alandaki çiftliklerden reyonlarımıza taşıyoruz. Kurduğumuz Su Ürünleri Platformu ile sezonda 80 – 80 ve sezon dışında da 60’a yakın balık çeşidini tüketicilerimize buluşturuyoruz. Bununla yetinmeyerek lezzeti ITQI tarafından tescillenen levreklerin üreticisi Sürsan Su Ürünleri’yle bir iş birliğine imza atarak marketlerimizi bu levreklerin Türkiye’deki tek satış noktası haline getirdik. Balık konusunda yalnızca üretim veya tedarik konusunda değil, tüketici taleplerine kulak verip evinde balık pişiremeyenleri ya da pişirmeye üşenenleri de düşünerek marketlerimizde seçtikleri balıkları ayıklama, temizleme, pişirme ve paketleme hizmetleri vermeye başladık. Gerek yatırımlar gerekse iş birlikleri ile balığın 12 ay boyunca tüketilmesini sağlamak ve Türkiye’deki balık kültürünün yaygınlaşmasını sağlamak istiyoruz.”

Son Yazılar