Lila Kağıt ihracattını genişletiyor

Lila Kağıt

Lila Kâğıt, Afganistan ve Arnavutluk’tan sonra Litvanya ve Şeyseller’e de ihracat yapmaya başlayarak ürünlerini ulaştırdığı ülke sayısını 63’ye çıkardı.

Lila Kâğıt, küresel arenada gelişimine devam ediyor. İhracat yaptığı ülkeler arasına son olarak Litvanya ve Şeyseller Cumhuriyeti’ni de ekleyen marka, ihracatta sınırları zorlamaya ve dünyanın dört bir yanına ürünleri ile ulaşmaya devam edecek.

Lila Kâğıt Genel Müdürü Alp Öğücü; “Türkiye temizlik kağıtları sektöründe çok genç bir marka olmamıza rağmen kısa zamanda ilk üç kurum arasına girmeyi başardık. Türkiye’deki başarımızı uluslararası pazarlara da yansıtmak istedik ve bugün kendi alanımızda ihracatta önemli başarılara imza atıyor ülkemizde ürettiğimiz ürünlerimizi dünyanın farklı noktalarına ulaştırıyoruz. Sektöründe ithalatında daha fazla ihracat yaparak ülke ekonomisine katkı sağlayan bir firma olmanın haklı gururunu da yaşıyoruz. Amacımız, henüz keşfetmediğimiz yeni pazarlardaki tüketicilerimize ulaşmak. Bizi en çok heyecanlandıran konu da tam olarak bu; yeni pazarlarda, yeni müşterilerin geri bildirimlerini almak ve daha inovatif ürünleri birlikte keşfetmek. Doğu Afrika’nın incisi, doğa harikası Şeyseller Cumhuriyeti’ne ve tarihi binlerce yıl öncesine dayanan Litvanya’ya ürünlerimizi ihraç etmek bizim için büyük bir gurur” ifadelerini kullandı.

Öğücü ihracat yaptıkları ülkeler arasında İngiltere, İrlanda, Yunanistan, Macaristan, Ukrayna, İsrail, Filistin, Irak, Tunus, Fas, KKTC ve Türki Cumhuriyetlerin ilk sıralarda yer aldığını vurgulayarak şöyle konuştu: “İhracat yaptığımız ülkeler arasına Litvanya ve Şeyseller Cumhuriyeti’ni de ekleyerek 63 ülkeye ulaştık. 2017 yılı sonuna kadar ihracatımızı %100 artırmayı ve 2023 yılında ise Türkiye’nin en büyük 100 sanayi kuruluşu arasında yer almayı arzu ediyoruz.”

 

Son Yazılar