Muratbey, ‘Ar-Ge Merkezi Belgesi’ aldı

 muratbey

Muratbey, Makine Ar-Ge Merkezi için Sanayi Bakanlığı’ndan onay aldı. Muratbey, bu başarıyı süt ve süt ürünleri sektöründe elde eden Türkiye’nin üçüncü şirketi oldu. 

Muratbey’in Makine Ar-Ge Merkezi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından akredite edildi ve “Ar-Ge Merkezi Belgesi” verildi. Merkez, aynı zamanda Uşak ilinin de ilk Ar-Ge Merkezi oldu. Muratbey, bu başarıyı süt ve süt ürünleri sektöründe elde eden Türkiye’nin üçüncü şirketi oldu.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “Muratbey yenilikçi bir firma ve sektöre inovatif ürünler kazandırmak amacıyla önemli Ar-Ge yatırımları gerçekleştiriyor. Bu merkezin öncelikli amacı sağlıklı koşullarda yenilikçi, benzersiz ürünler geliştirmek, bunun yanında üretim yöntemlerinde de yenilik yaparak, ürün kalite ve standardını yükseltmek, verimliliği artırmak ve maliyetleri düşürerek sürdürülebilir bir dünya için katkı vermektir. Dolayısıyla yurtiçi ve yurtdışı tüm pazarlarımızda rekabet avantajı yaratmaktır. Geleceğin Muratbey’i için bu tarz ileri teknolojik çalışmalara devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Son Yazılar