Parex, Cezayir’de pazar lideri oldu

Parex

Parex, 3. yılında Cezayir’de 20 milyon TL’lik satış rakamına ulaştı ve tüketicilerine tatil hediyesi vererek teşekkür etti.

Geçtiğimiz aylarda Cezayir’deki satış noktalarında 3 bin Dinar ve üzeri alışveriş yapanlar arasında çekiliş yaparak 20 talihli belirleyen Parex, müdavimlerine 4 gün 5 gecelik tatil hediye etti. Cezayirli tüketiciler, İstanbul’un tarihi ve turistik birçok noktasını gezdi.

Konuyla ilgili Parex İhracattan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Fatih Sancar, “Parex, yaklaşık 3 yıldır faaliyet gösterdiğimiz Cezayir pazarında büyük bir ilgiyle karşılandı ve pazar liderliği yolunda emin adımlarla ilerliyor. Pazarda 20 milyon TL’lik bir satış potansiyeline ulaşan Parex’in sadık tüketicileri olmaya başladı. Bizler de markamızın uzun süre elçiliğini yapacak Cezayirli tüketicilerimizle daha çok vakit geçirmek adına onlara Türk Kültürü’nü göstermek için böyle bir organizasyon düzenledik” diye konuştu. Parex Genel Müdürü Atalay Yumurtacıoğlu ise 2018 yılı itibarıyla Cezayir’de üretim tesisi kuracaklarını belirterek “Türkiye’de olduğu gibi dış pazarlarda da marka yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Üretim yatırımıyla birlikte pazar liderliğini tamamen ele alacağımız Cezayir’de Parex markasını büyütmeye devam edeceğiz” dedi.

Son Yazılar