Migros sokak hayvanlarına 120 ton gıda bağışladı

migros

Sokak, barınak ve orman hayvanlarına 120 ton gıda bağışlayan Migros, Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü kampanya ile kutluyor. Tüm evcil hayvan ürünleri Migros mağazaları ve Migros Sanal Market’te yüzde 50 indirimli olarak hayvanseverlerle buluşuyor.

Doğaya saygı anlayışıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında hayvan dostlarımızın yaşam hakkını korumak için çözümler sunan Migros, Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla tüm evcil hayvan ürünlerini yarı yarıya indirdi.

Migros, HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) işbirliğinde 3 yıldır yürüttüğü proje kapsamında, sokak ve ormanlarda yaşayan hayvanların beslenmesi için düzenli gıda yardımında bulunuyor. Proje kapsamında bugüne kadar sokak, barınak ve orman hayvanlarına 120 ton gıda bağışlayan Migros, sokak hayvanlarını beslemek isteyen müşterilerine de uygun fiyatlı ve pratik çözümler de sunuyor. 100 gr’lık paketler halinde satışa sunduğu “Dostluk Maması” ile sokaktaki kedi ve köpeklerin bir öğünlük mama ihtiyacı karşılanıyor.

Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü müşterileriyle birlikte kutlayan Migros, başlattığı kampanya ile 5 Ekim’e kadar tüm evcil hayvan ürünlerini Migros mağazaları ve Migros Sanal Market’te, yüzde 50 indirimli olarak hayvanseverlerle buluşuyor.

Sokak hayvanlarının beslenmesi için HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) ile işbirliği yapan Migros, bu doğrultuda barınak, sokak ve ormanlarda açlıkla mücadele eden hayvanlara umut oluyor.

2014 yılında 6 pilot mağaza ile başlayan, 2016 yılında 40 ilde 338 Migros mağazasına yayılan proje kapsamında son kullanım tarihi yaklaştığı için raflardan kaldırılan meyve, sebze, et, şarküteri ve kuru gıda ürünleri, niteliği ve soğuk zinciri bozulmadan muhafaza edilerek aynı gün HAYTAP gönüllülerine teslim ediyor. Haytap gönüllüleri ise, Migros Grubu mağazalarından yetki belgesi ile aldıkları bu ürünleri yine en kısa sürede ayıklama, temizleme ve hazırlama işlemlerine tabi tutarak orman, barınak ve sokakta yaşayan hayvanlarının beslenmesinde kullanıyor.

Son Yazılar