L’Oreal Aile Günü’nü gerçekleştirdi

loeral

Geleneksel olarak her yıl, farklı bir tema ile hayata geçirilen Aile Günü’nde bu yılki tema, L’Oréal’in Güzelliği Herkesle Paylaşmak 2020 Sürdürülebilirlik taahhütleri programının bir parçası olarak “Sürdürülebilirlik” olarak belirlendi. Ofiste ağırlanan farklı yaş gruplarından yaklaşık 60 çocuk misafir için tüm hazırlıklar “Welcome To the Jungle” (Ormana Hoş Geldiniz)teması ile kurgulandı.

Aile Günü programı; TEMA eğitmenlerinin verdiği doğa eğitimi ile başladı ve L’Oréal çocuklarının hepsi, TEMA gönüllüsü olarak adlarına hazırlanan TEMA kartlarını aldılar. Yaş gruplarına ayrılan çocuklar için sürdürülebilirlik odaklı eğlenceli ve eğitici atölyeler düzenlendi. Etkinlik programında doğa konsepti ile duvar boyama, geri dönüşüme gönderilecek kağıt ve malzemelerinden maske yapımı, anne ve babalarıyla birlikte katıldıkları bitki akvaryumu, geri dönüşümlü malzemelerden müzik aleti yapımı gibi renkli atölyeler yer aldı. Çocuklar bu atölyelerde keyifli vakit geçirirken aynı zamanda Sürdürülebilirlik kavramını, gündelik hayatımızdaki önemini ve bu konuda neler yapabileceklerini öğrenerek, Sürdürülebilirlik konusunda bilinçlendirildiler.

Doğal ve organik malzemelerle hazırlanan kahvaltı, öğlen yemeği ve ikramlar, Sürdürülebilir Dilek Ağacı, Sevimli Maskotlar, Sihirbaz Gösterisi, Taş Devri Arabası, Bando eşliğinde ofis turu gibi aktiviteler de günün çocukları en çok heyecanlandıran detayları arasında yer aldı. Doğal yaşam ve Sürdürülebilirlik üzerine hazırlanan dekorlar ve aynı zamanda sürdürülebilirliğin eğlenceli ve renkli bir sembolü olarak kullanılan rüzgar gülleri çocuklardan büyük ilgi gördü.

L’Oréal Türkiye Ülke Başkanı Claude Rumpler’ın katılımcı çocuklara tek tek sertifikalarınıve sürdürülebilirlik temalı hediyelerini ilettği Aile Günü, çocukların aileleriyle ve tüm çalışanlarla birlikte gerçekleştirdiği bir dansla ve orman konseptli pastanın kesilmesiyle sona erdi.

L’Oréal Türkiye Ülke Başkanı Claude Rumpler etkinlik hakkında şunları şöyledi: “L’Oréal Türkiye’de bir aile gibi olabilmek adına her birimizin ailelerimizden aldığımız destek çok değerli. Bunun, başarımızda önemli bir etkisi olduğuna inanıyoruz. Dolayısıyla çalışanlarımızı ve çocuklarımızı her yıl merkez ofisimizde bir araya getirerek, tüm bir günü hep birlikte ve mutlulukla geçiriyoruz. Bu yıl Aile Günü’nde özellikle sürdürülebilirlik temasını seçtik. Çünkü sadece çalışanlarımızla değil, aileleriyle de çevreye karşı sorumluyuz. Bu bilinci böyle güzel bir günde yeşertmek, bunu yaparken de böylesine eğlenmek gerçekten çok anlamlı oldu. Katılan ve sürdürülebilirlik konusunda duyarlılığını gösteren herkese bir kez daha teşekkür ederim.”

Son Yazılar