Orkid’in sponsorluğunda 17. Cumhuriyet Kızları Turnuvası başladı

orkid

Tüm dünyada genç kızların özgüvenini destekleyen TED 17. Uluslararası Cumhuriyet Kızları Tenis Turnuvası’nın tanıtım toplantısı Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübü’nde gerçekleşti. Toplantıda konuşan P&G Markalar Direktörü Taygun Günay, “Orkid markamızla eğitim ve spor ile kızların özgüvenlerini arttırmaya yönelik sosyal sorumluluk kampanyalarımızı sürdürürken, diğer yandan #KızGibi ifadesinin toplumdaki yanlış algısını değiştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Cumhuriyet tarihinin en uzun kapalı kort tenis turnuvası olan TED Cumhuriyet Kızları Tenis Turnuvası’nın 17’ncisi Orkid ana sponsorluğunda Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübü’nde başladı. 22 ülkeden 60’a yakın sporcunun katıldığı turnuvanın tanıtım toplantısı, 24 Ekim’de P&G Markalar Direktörü Taygun Günay, Türkiye Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Akgül, TED Spor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Emin Tınaz, Turnuva Direktörü Nihat Ulusoy, ITF Supervisor’ı Vesselina Doneva ile sporculardan İpek Öz ve Pemra Özgen’in katılımıyla Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübü’nde gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan P&G Türkiye ve Kafkasya Markalar Direktörü Taygun Günay, sporla büyüyen gençlerin ileride çok daha özgüvenli ve topluma katkıda bulunan kişiler olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “Türkiye’de düzenlenen bu uluslararası turnuvada partner olarak yer almaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Orkid markamızla Türkiye’ye girdiğimiz ilk günden beri genç kızların ve kadınların özgüvenlerini arttırmaya yönelik çalışmalara imza atıyoruz. Bir yandan, eğitim ve spor ile kızların özgüvenlerini arttırmaya yönelik sosyal sorumluluk kampanyalarımızı sürdürürken, diğer yandan toplumdaki yanlış algıları değiştirmeyi hedefliyoruz. Kız Gibi kampanyamız ile “kız gibi” ifadesini olumsuz bir tanımdan, “yapabileceğinin en iyisini yapmak” anlamına dönüştürdük.”

TED’in gerçekleştirdiği bütün turnuvaların adının Türkiye tenis tarihine altın harflerle yazıldığını belirten Türkiye Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Akgül, “Türkiye tenisinin olmazsa olmazlarından bu turnuvaya destek veren Orkid’e ve TED’e teşekkür ederim. Bu turnuvadan uluslararası arenaya birçok Türk oyuncu çıktığını hepimiz görüyoruz” dedi.

TED Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Emin Tınaz ise şunları söyledi: “En fazla uluslararası turnuva düzenleyen kulübümüzü destekleyen Türkiye Tenis Federasyonu’na ve Orkid’e teşekkür ediyorum. Amacımız bu turnuvalarda Türk bir oyuncunun finale çıkması ve hatta şampiyon olması… Genç oyuncular da bu turnuvada yarışan ablalarını izleyerek teniste başarıya ulaşmak için çalışmaktan vazgeçmemeleri gerektiğini görüyor. Tenis Eskrim Dağcılık Kulübü olarak azimle bu turnuvayı düzenlemeye devam edecek ve Türk bir oyuncunun şampiyonluğu alkışlayacağız.”

Son Yazılar