Saray Bisküvi kadın emeğini destekliyor

saray bisküvi

Saray Bisküvi, kadınların toplumsal hayattaki yerinin güçlenmesine, ekonomiye katılımına katkı sağlayan projelerine yenilerini eklemeyi sürdürüyor.

Saray Holding şirketlerinden Saray Bisküvi, kadınların toplumsal hayattaki yerinin güçlenmesine, ekonomik bağımsızlığını kazanmasına katkı sağlayan projeleri desteklemeyi sürdürüyor. Kadın dostu şirket olma misyonuyla gerçekleştirdiği bu önemli çalışmalara bir yenisini ekleyen Saray Bisküvi, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) ile işbirliği yaptı. Bu işbirliği çerçevesinde Tarihi Eyüp Oyuncakları Kadın Kooperatifi atölyesinde Saray Bisküvi kadın çalışanları KEDV’in birlikte çalıştığı kadınlara pazarlama ve kariyer odaklı bilgilerini aktardığı, deneyimlerini paylaştığı özel bir etkinlik düzenledi.

KEDV’li kadınlar, Saray Bisküvi çalışanları ve oyuncu Bengi Öztürk’ün de katıldığı etkinlikte Saray Holding Pazarlama Direktörü Gülnur Uluğ, “Emeğin değerini bulmasını sağlayacak pazarlama yaklaşımları” başlıklı bir eğitim verdi. Uluğ, eğitimde KEDV’e üye kooperatiflerdeki üretici kadınlarla üretim, fiyatlandırma ve satış konusundaki ipuçlarını paylaştı. Etkinliğe katılan Saray Bisküvi’nin kadın çalışanları da iş hayatındaki tecrübelerini paylaşarak kadınların sorularını yanıtladı. Tarihi Eyüp Oyuncakları kooperatif yetkilileri de Saray Bisküvi çalışanlarına ahşap boyama eğitimi verdi.

Son Yazılar