Makro’nun konkordato teklifi kabul edildi

makro

Makro’nun gerçekleştirdiği toplantıda firmalar, konkordato teklifinin kabul edilmesi yönünde oy kullandı ve ödeme sürecinin başlamasının önü açıldı.

Şirketin bundan sonraki süreci için büyük bir önem taşıyan toplantıya katılan 565 firma, konkordato teklifinin kabul edilmesi yönünde oy kullandı. 53 firma ise aksi yönde oy kullandı. Firma sayısı yanı sıra alacak miktarı açısından da 2/3 çoğunluğun üstünde bir miktarla, 285 milyon TL, konkordatonun yeterli çoğunluğun üzerinde kabul edildiği anlaşıldı.

Bu kararla birlikte, Makro Market de 5 ay kadar önce başlayan zorlu süreçte önemli bir dönemeci geçmiş oldu. Makro Market avukatı Fidel Okan, geçtiğimiz Cuma günü (16 Şubat) yapılan toplantı sonucuna ve bundan sonraki sürece ilişkin yaptığı açıklamada “Alacaklar toplantısında, konkordato teklifinin büyük çoğunlukla kabul edilmesinin tedarikçi firmaların Makro Market’e duydukları güvenin göstergesi. Toplantıya katılamayan firmaların ise İcra İflas Kanunu gereği 10 gün içinde oy kullanmaya devam edebilecek. Bu aşamadan sonra dosya, icra hukuk mahkemesinden, ticaret mahkemesine tasdik için gönderilecek. Bu sürecin tamamlanmasından sonra aylık taksitler halinde ödemeler başlayacak” dedi.

Son Yazılar