CarrefourSA, “Portakallı Lezzetler” Yarışması’na sponsor oldu

portakal

CarrefourSA, “Nisan’da Adana’da” sloganıyla bu yıl altıncısı düzenlenecek Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamındaki Portakallı Lezzetler Yarışması’na sponsor oldu.

CarrefourSA, bu yıl 5 – 8 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan 6. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’na Portakallı Lezzetler Yarışması sponsorluğu ile katılıyor. CarrefourSA, “Nisan’da Adana” sloganıyla gerçekleştirilecek karnavalın Cumartesi günü gerçekleşecek olan kortejinde de yer alacak.

Pasta, Tatlı, Soğuk Yemekler ve Sıcak Yemekler olmak üzere toplam dört kategoriden oluşan Portakallı Lezzetler Yarışması’na katılanlardan, yaptıkları yemeklerde Portakal, Limon, Turunç, Mandalina, Greyfurt, Ağaç Kavunu, Kumkuat, Kan Portakal, Tatlı Limon vb. narenciye ürünlerinden en az birini kullanmaları isteniyor.

Mart ayı boyunca başvurularını gerçekleştiren yarışmacılar, 8 Nisan Pazar günü Park Zirve’de aralarında gastronomi dünyasının duayen isimlerinin yer aldığı jüri ile bir araya gelerek yemeklerini sergileyecekler. Jüri üyeleri, her bir yemeği “Sunumu ve Görünüşü, Lezzeti, Orijinalliği, Kokusu ve Kıvamı, Adı ve Reçeteye Uygunluğu” gibi özellikleri dikkate alarak 100 puan üzerinden değerlendirecek. Yarışma, aynı gün sonlanarak dereceye girenlere ödülleri törenle verilecek.

 

Son Yazılar