Nestle Pure Life, ‘İyi Gelecek’ için koşuyor

nestle
Nestle Pure Life, ‘İyi su varsa, iyi gelecek var’ mottosuyla yeni nesiller için sağlıklı bir gelecek hedefine odaklanıyor.
Nestle Pure Life,  sponsorları arasında yer aldığı Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nda Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) için koşacak. 8 Nisan’da Yenikapı’da gerçekleştirilecek maratonda Nestle Pure Life gönüllüleri, ‘‘Sağlıklı gelecek için hareket zamanı” diyecek.

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu kapsamında toplanacak bağış, TEGV’li çocuklara su bilinci kazandırmak için verilecek eğitimlerde kullanılacak. Su tüketimi bilincini oluşturmak için daha fazla çocuğa ulaşmayı hedefleyen Nestle Pure Life, iyi gelecek için herkesi bağış yapmaya ve birlik olmaya davet ediyor.

Maratona katılacak sporcuların performansı için yeterli sıvı tüketimi önem taşıyor. Sporcuların maratondan 2 saat önce belirli aralıklarla 4 bardak su içmelerini öneriliyor. Yarışa 2 saat kala 1,5 bardak, yarışa 1 saat kala 1,5 bardak ve 30 dakika kala 1 bardak su tüketmek önem taşıyor. Nestle Pure Life, 15-20 dakikada bir 1 bardak su içmenin önem taşıdığı yarı maraton boyunca sporculara su tedariği sağlıyor.
.

Son Yazılar