Pınar Yoğurt ambalajları “Sanat Kutusu” oluyor

pınar

36. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’na katılan 32 binden fazla resim arasında dereceye giren 17 resim, Pınar yoğurt ambalajlarında sergileniyor. “Sağlık ve spor” temalı eserlerinin sergilendiği kovalarda minik ressamların esinlendikleri hikayeler de yer alıyor. 2000 ve 2250 gramlık Pınar yoğurt kovaları, “sanat kutusu” olarak kullanılarak geleceğin ressamlarının sanat malzemelerini muhafaza edecek.

Pınar, ilköğretim çağındaki çocukların resim sanatına ve güzel sanatlara ilgisini artırmak ve geleceğin ressamlarını yetiştirmek amacıyla düzenlediği Pınar Uluslararası Çocuk Resim Yarışması’nda dereceye giren resimleri yoğurt kovalarına taşıyor. Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Almanya, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden sağlık ve spor temasının resmedildiği 32.206 başvuru arasından seçilen 17 minik ressam hem eserlerini hem de eserlerine ilham veren hikayelerini tüm Türkiye ile paylaşma imkanı buluyor.

Pınar, dereceye giren resimleri 2000 ve 2250 gramlık yoğurt ambalajlarına taşıyarak Türkiye genelinde geleceğin ressamlarına ilham olmayı amaçlıyor. Farklı coğrafyalardan sanata olan yetenekleriyle bir araya gelen 17 minik ressamın eserlerinin yer aldığı Pınar yoğurt ambalajları çocukların renkli dünyasına ev sahipliği yapan sanat kutularına dönüşerek yeniden kullanılıyor. Geleceğin sanatçıları resim malzemelerini minik ressamların eserlerinin bulunduğu rengarenk sanat kutularında muhafaza edebilecek. Malzemelerini sanat kutusu içinde muhafaza eden çocuklar resim yaptıkları her an kutu üzerindeki eserlerden de ilham alabilecek.

Son Yazılar