DİMES Masalsı Festival’e desteğini genişletti

dimes

Üçüncü Sinemasal Fener-Balat Çocuk Festivali, etkinliğe ana sponsor olarak destek veren DİMES’in ‘Hayata Başka Bak!’ sloganıyla düzenlendi.

Çocuklara yönelik kültürel etkinlikleri destekleyen DİMES, bu yıl üçüncü kez düzenlenen Sinemasal Fener-Balat Çocuk Festivali’ne ana sponsor olarak destek verdi. Festival, DİMES’in ‘Hayata Başka Bak!’ sloganıyla gerçekleştirildi. Balat sahiline farklı bir renk getiren festival, ‘’Sinema, Tiyatro, Müzik, Bi Dünya Güzellik’’ temasıyla İstanbullu çocukların 23 Nisan coşkusuna sihirli bir hava kattı.

21 Nisan Cumartesi akşamı, açık hava sinemasında Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak filminin gösterimiyle başlayan festival, 22 Nisan Pazar gün boyu farklı aktivitelerle çocukları ve ailelerini ağırladı. Etkinlikler kapsamında, ‘Hayata Başka Bak!’ hayal paylaşım atölyesinin yanı sıra, masal, yüz boyama, resim, kukla, tiyatro atölyeleri ve açık hava tiyatrosu da yer aldı. Aynı zamanda, geri dönüşüm atölyesi ile çocuklara çevre koruma ve sürdürülebilirlik bilinci aşılandı.

Pazar akşamı, sembolik gişe açılışı ve hatıra sinema bileti dağıtımı sonrası DİMES meyve suyu ve mısır ikramımın ardından açık hava sinemasında yerini alan katılımcılar, jonglör, pandomim, sihirbaz, kukla ve Flamenko gösterilerinin ardından, Ters Yüz isimli filmi izlediler.

DİMES’in n 200ml ambalajlarda sunulan meyve suyu ürünleri, festival boyunca ücretsiz olarak dağıtıldı.

Son Yazılar