Bizim Mutfak Bakliyatlı Çorbalar serisine ödül

bizim

Bizim Mutfak, çorba kategorisinde  Bakliyatlı Çorbalar serisinin ambalaj tasarımıyla 2018 Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda gıda kategorisinde ödüle layık bulundu

Bizim Mutfak, yeni ürün grubu Bakliyatlı Çorbalar serisiyle Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından her yıl geleneksel olarak verilen ve bu yıl sekizincisi düzenlenen 2018 Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda ödül kazandı.

11 farklı kategoride 210 ambalajın yarıştığı 2018 Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda, Bakliyatlı Çorbalar serisi gıda kategorisinde ödülün sahibi oldu. Yarışmada Altın, Gümüş, Bronz ve Yetkinlik ödülleri 12 Ekim 2018 Cuma günü Raffles İstanbul Otel’de düzenlenecek özel bir Gala Gecesi’nde sahiplerini bulacak. Törende ‘Altın Ödül’ almaya hak kazanan ambalajlar arasından ASD & TSE (Türk Standartları Enstitüsü) işbirliği ile ‘Altın Ambalaj’ ödülleri de ilan edilecek.

Bizim Mutfak Bakliyatlı Çorbalar’ın ambalajları Orhan Irmak Tasarım tarafından tasarlandı ve doğallığın en güçlü şekilde vurgulanması amaçlandı. Ambalaj, ahşap rengi zeminin üzerine ürünün içeriğindeki bakliyat ve tahılların taneli görselleri ile bu ürün ile hazırlanan çorba görsellerini barındırıyor. Ambalaj üzerindeki çorba tenceresi görselinin alt yarısı şeffaf bırakılarak ürünün doğal bakliyat ve tahıl içeriğinin ambalajın dışından görülebilmesi sağlanıyor. Ambalaj malzemesinde tercih edilen mat görünüm ile birlikte ambalaja doğal bir doku kazandıran paper lak uygulaması, ürünün doğallığını ambalaj üzerinden hissedilir hale getiriyor.

 

Son Yazılar