Lila Group CEO’su, 40 Genç CEO arasında yer aldı

Alp öğücü

Lila Group CEO’su Alp Öğücü, Ekonomist dergisinin düzenlediği ‘40 Yaş Altı 40 Genç CEO’ araştırmasında 9. sırada yer aldı. Genç liderleri teşvik etmek amacıyla yapılan araştırmada yer alan farklı sektör ve büyüklükte 40 şirketin yöneticisine 25 Temmuz Çarşamba günü The Ritz Carlton Hotel’de düzenlenen ödül töreni ile ödülleri takdim edildi.

 Lila Group, başarılı CEO’su Alp Öğücü, yönettiği 642 milyon TL’lik ciro ile listede 9. sırada yer aldı. Lila Kağıt CEO’su Alp Öğücü konu ile ilgili olarak şöyle konuştu: “Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulmuş, ülkemizin en köklü aile şirketlerinden biri olan şirketimiz Lila Group, 2007 yılında başladığı hijyenik temizlik kağıdı üretiminde kısa süre içinde güçlü rakipler arasında kendine ilk 3’te yer buldu. Bugün geldiğimiz noktada dünyanın 70 ülkesine ihracat yapıyoruz. Her geçen gün de ihracat portföyümüze yeni pazarları eklemeye devam ediyoruz. Değerli aile büyüklerimizin tecrübelerinden aldığımız güçle şirketimizi böylesine gurur verici bir noktada görmek bizim için paha biçilemez bir mutluluk.”

Öğücü sözlerine şöyle devam etti: “Bu araştırma aynı zamanda genç girişimcileri cesaretlendirmesi, girişimciliğe teşvik etmesi açısından benim için ayrı bir anlam taşıyor. Ülkemizin cesur, gözü pek, heyecanlı girişimci ve yöneticilere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Ödüle layık gören, çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Son Yazılar