Prima’ya IPRA’dan Altın Ödül!

prima

P&G’nin  bebek bakım markası Prima, Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) tarafından bu yıl 63.’sü verilen IPRA Golden World Awards 2018’de, “Prima Prematüre Gücü Sosyal Sorumluluk Projesi” ile“Dijital Medya İlişkileri” kategorisinde Altın Ödül’ün sahibi oldu.

IPRA Golden World Awards 2018’in kazananları açıklandı. Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği IPRA tarafından 63 yıldır, uluslararası standartlarda başarı gösteren halkla ilişkiler uygulamalarına verilen Golden World Awards’ın bu yılki ödüllerinde “Dijital Medya İlişkileri” kategorisinde Altın Ödül Excel İletişim ve Algı Yönetimi işbirliğiyle hayata geçirdiği “Prima Prematüre Gücü Sosyal Sorumluluk Projesi” ile Prima’nın oldu. Türkiye’de her 10 bebekten birini temsil eden prematüre bebeklerle ilgili farkındalığı artırmak amacıyla sosyal medyada hayata geçirdiği “Prima Prematüre Gücü Sosyal Sorumluluk Projesi” ile Altın Ödül’e layık görülen P&G’nin bebek bakım markası Prima,  Türkiye’de Altın Ödül’ü kazanan tek bebek bakım markası oldu.

Prima, prematüre bebeklerin büyük mücadelesinde yanlarında olmak için dünyanın en küçük bebek bezini üretti. Prematüre bebeklerin ihtiyaçları düşünülerek, yeni doğan yoğun bakım ünitesi hemşireleriyle birlikte tasarlanan prematüre bebek bezini hastanelere bağışlayan Prima, Prima Prematüre Gücü Sosyal Sorumluluk Projesi ile bu konuda farkındalığın artmasına da katkı sağladı. P&G Türkiye ve Kafkaslar Bebek Bakım Kategorisi Marka İletişim Müdürü Tunahan Kafa, Türkiye’ye Altın Ödül’ü getiren proje ve ödül hakkında şunları söyledi:

Türkiye’de her yıl 150 bin bebek prematüre olarak dünyaya geliyor ve o küçücük bedenlerine rağmen müthiş bir mücadele örneği göstererek bizlere hayata tutunma gayretleri ile örnek oluyorlar. Prima olarak her bebeğin ihtiyaçlarını ve sağlıklı gelişimini çok önemsiyoruz. Bu yüzden de prematüre bebekler için özel olarak ürettiğimiz dünyanın en küçük bezinin bir ilk olması ile birlikte, onların ihtiyaçlarına cevap verebilmek bizim için büyük anlam taşıyor.

Prematüre bebeklerin ihtiyaçları doğrultusunda yenidoğan yoğun bakım ünitesi hemşireleriyle birlikte tasarlayarak geliştirdiğimiz prematüre bebek bezini, var olan ihtiyacı karşılamak için hastanelere bağışlıyoruz. Dünyanın en küçük kahramanlarına desteğimiz bununla da kalmıyor. Prematüre bebekler ve ailelerinin yanında olmak için, bu konuda deneyim sahibi ve uzman kişiler tarafından kurulan El Bebek Gül Bebek Derneği’yle de bir işbirliğine imza attık. Bu işbirliği kapsamında derneğin prematüre bebekler ve ailelerine destek olmak amacıyla yürüttüğü faaliyetlere aktarılmak üzere Anne Bebek Fonu’na bağış yapıyoruz. Hem bu küçük kahramanlarımız hem de ailelerinin yaşadıkları ile ilgili bir farkındalık yaratmak adına da, 17 Kasım Dünya Prematüre Günü kapsamında dijital etkileyiciler, medya ve cemiyet hayatından tanınmış kişileri de projeye dahil ederek, sosyal medyada geniş katılımlı bir kampanya düzenledik. Kampanyamızın gördüğü büyük ilgiden de, toplumun her kesiminden gelen yoğun destekten de çok mutluyuz. Böylesine saygın, uluslararası bir organizasyon tarafından Altın Ödül’le ödüllendirilmemiz ise bizi çok gururlandırdı ve ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu bize bir kez daha gösterdi. Projemize sahip çıkan, destek olan ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.”

IPRA Golden World Awards Büyük Ödülü’nde kazanan projeler ödüllerini, 19 Ekim 2018’de İspanya’nın Barselona düzenlenecek ödül töreninde alacak.

Son Yazılar