Duru Bulgur, Filipinler’de altın madalya kazandı

duru bulgur

Filipinler Manile’de WOFEX – World Food Expo’ya katılan Duru Bulgur, Türk bulgurunu katılımcılara tattırdı. Duru Bulgur ürünü ile Culinary Cup’a katılan bir yarışmacı, Filipinler’de altın madalya kazandı.

Bu yıl Ağustos ayında 18’inci kez kapılarını açan WOFEX – World Food Expo’ya 3’üncü kez katılan Duru Bulgur, İspanya’dan Amerika’ya, Güney Kore’den Filipinlere dünyanın bambaşka ülkelerinden ve kültürlerinden ziyaretçilere Türk bulgurunu tanıttı. Tadım etkinliklerinin yanı sıra fuarda Cooking Show, Kitchen Theather ve Culinary Cup gibi dikkat çeken etkinlikler, seminerler, Chef Talks ve Book launch gibi farklı aktiviteler de düzenlendi. Duru Bulgur ile Culinary Cup’a katılan bir yarışmacı Filipinler’de altın madalya kazandı.

Duru Bulgur’un Filipinlerde de 3 ana ürünü tüketiciye ulaşıyor. Bunlar; Başbaşı Bulgur, Pilavlık Bulgur ve Köftelik Bulgur. WOFEX – World Food Expo fuarında da bu ürünler, farklı kültürden ve coğrafyalardan lezzet severlere ve profesyonellere tanıtıldı. Mantarlı, sebzeli, tavuklu, kıymalı, baharatlı, balıklı, mısırlı, domatesli, bezelyeli, kuş üzümlü içli ve şehriyeli bulgur pilavı ile bulgurlu meyve salatası, kısır, tabouleh Lübnan salatası, hindi etli, dana etli bulgur köfte, mısır usulü bulgur tatlısı gibi Türk ve dünya mutfağı lezzetleri ikram edildi.

Fuarda Duru Bulgur ile birlikte toplam 445 firma yer aldı.  Ağırlıklı olarak ABD, İspanya, Güney Kore ve Filipinler’den katılımcılar, hazır yemek servisleri, aşçılar, aşçılık okulları, karar vericiler, distribütörler, girişimciler, ihracatçılar, gıda üreticileri, gıda işleyicileri, toptancılar, perakendeciler, ithalatçılar, satın almacılar ve Horeca sektöründen profesyoneller katılım gösterdi. Fuar ziyaretçileri ise ticaretle uğraşan ve Horeca sektöründe faaliyet gösteren, sektörlerinin önde gelen marka temsilcileri ve farklı ürün, farklı lezzet arayan profesyonellerden oluştu.

 

Son Yazılar