Lipton Ice Tea ve Migros okulları renklendiriyor

TOGV

Lipton Ice Tea ve Migros’un düzenledikleri ‘Rengârenk Okullar’ kampanyası kapsamında TOG’un desteğiyle belirlenen okulların iç ve dış boyası yenileniyor.

Migros, Lipton Ice Tea ve Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın (TOG) iş birliği ile geçtiğimiz yıl başlatılan “Rengârenk Okullar” kampanyası devam ediyor. Kampanya kapsamında, eskimiş ve tadilat ihtiyacı olan okulların iç ve dış boyasın yenilenmesi sağlanarak çocukların hayatı renklendiriliyor ve öğrencilerin daha renkli bir ortamda daha mutlu eğitim görmelerine katkıda bulunuluyor.

2017 yılında başlayan “Rengârenk Okullar” projesinin bu yılki ilk durağı olan İstanbul Kâğıthane Önder İlkokulu’nun iç ve dış boyası, Lipton Ice Tea’nin marka yüzü Hayko Cepkin’in katılımı ile TOG öğrencileri tarafından yenilendi. Karikatürist Serkan Yılmaz’ın öğrencilerle atölye yaptığı ve Kâğıthane Önder İlkokulu’nun farklı bir görünüme kavuştuğu çalışmada, öğrencilerle hoşça vakit geçirildi.

Etkinlikte TOG gönüllüleri ve çocuklarla eğlenceli dakikalar geçiren Hayko Cepkin: “Lipton Ice tea ile birlikte “Rengârenk Okullar” kampanyası çerçevesinde okullardaki yüzlerce çocuğun hayatını renklendirmeye çalışıyoruz. Çocuklara ulaşıyor olmak ve okullarını boyayıp onların hayatlarını renklen-direrek mutlu edebilmek benim için de büyük bir gurur… Bu anlamlı proje gibi çocukları mutlu eden projelerde yer almaktan ayrıca keyif alıyorum. Bu anlamda projeye destek veren herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

“Rengârenk Okullar” kampanyası ile Türkiye’deki toplumsal dayanışma ve paylaşım geleneğine bir katkı sağlamayı hedeflediklerini söyleyen PepsiCo Türkiye Kıdemli Pazarlama Müdürü Zeynep İzgi şöyle devam etti: “Lipton Ice Tea, ilk olarak 1993 yılında piyasaya sürüldü.  Lipton Ice Tea markası Türk tüketicisi ile buluştuğu andan itibaren içecek pazarına yenilik getirerek pazardaki yerini aldı. Pazarın lideri olmakla birlikte Türkiye pazarına soğuk çayı tanıtan markayız… Lipton Ice Tea’nin topluma duyarlı yaklaşımı ile toplumumuza katkı sağlayacak kampanyalar ve sosyal sorumluluk çalışmaları yapmaktan mutluluk duyuyoruz. 2017 yılında başlattığımız ‘Rengârenk Okullar’ projemizi bu yıl da sürdürüyoruz. Bu yılki ilk durağımız İstanbul’da TOG’un belirlediği Kağıthane Önder İlkokulu oldu. Okulları renklendirmeye önümüzdeki süreçte de devam edeceğiz. ‘Rengârenk Okullar’ projemizle gençlere ulaşıyor olmak ve onların okullarını boyayıp yüzlerce gencin hayatını renklendiriyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Proje ortağımız Migros’a, projede bize destek veren Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile kampanya süresince desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederiz.”

Migros Ticaret AŞ Hızlı Tüketim Ürünleri Pazarlama Direktörü Aysun Zaman, “Migros, tam 64 yıldır hizmet verdiği bu topraklarda, 7’den 70’e, 81 ilde müşteri kitlesiyle kurduğu gönül bağı dolayısıyla, bir perakende markası olmaktan çok daha fazlasıdır. Sahip olduğumuz ekosistem içinde büyük bir aile ruhuyla çalışıyoruz. Bu ruh, sadece sunduğumuz ürün ve hizmetlere değil, dokunduğumuz her alana anlam ve değer katıyor. Bu çerçevede toplumun ihtiyaç duyduğu pek çok alanda iş ortaklarımızın, müşterilerimizin ve çalışanlarımızın gönüllü katkılarıyla birçok proje yürütüyoruz. Tüm projelerimizin odağında sağlıklı ve mutlu nesiller, doğadaki tüm canlıların yaşam hakkına saygı ve sürdürülebilirlik var. Bu projede müşterilerimizle el ele vererek, çocuklarımıza bir kez daha destek olabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Migros mağazalarımızda satışa sunulan Lipton Ice Tea markalı ürünleri alan tüm müşterilerimiz, bu  projeye destek vermiş olacaklar. ‘Rengârenk Okullar’ ile yüzlerce çocuğa ulaşacak olmaktan dolayı çok mutluyuz. Projeye destek ve emek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Toplum Gönüllüleri Vakfı Yönetim Kurulu Eş Başkanı Suzan Bayazıt “Rengârenk Okullar” ile ilgili görüş-lerini şöyle paylaştı: “16 yıldır yerel ihtiyaçları belirleyip, gençlerin katılımıyla bu ihtiyaçlara yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bu kampanya ile Toplum Gönüllüsü gençlerin ilköğretim çağındaki çocukların okula olan güven duygularının güçlenmesinde, fiziksel mekânların iyileştirilmesi ile duyacakları aidiyet duygusunun artmasında,  duvarların renklendirilmesiyle hayatına giren gönüllülük yaklaşımının etkisini hayata geçiriyoruz. Bu kampanyanın yaratan ve sürdüren Lipton Ice Tea ve Migros’a, Toplum Gönüllüsü gençlere teşekkür ederiz.”

Son Yazılar