Lila Group, gençlere yatırım yapmaya devam ediyor

lila

Üniversite & Sanayi İş Birliği projelerinde Gaziantep Üniversitesi’nden sonra şimdi de Trakya Üniversitesi ile bir protokol imzaladı. Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi’nde düzenlenen imza töreni, üniversite akademisyenlerinin ve Lila Group yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Lila Group, gençlerin profesyonel iş hayatına hazırlanmasına katkı sağlayan Üniversite & Sanayi İş Birliği projesinin önemli destekçilerinden bir. Bu desteği artırmak amacıyla geçtiğimiz yıllarda Gaziantep Üniversitesi ile başlattığı sürece bir yenisini ekleyerek Trakya Üniversitesi ile protokol imzaladı.

Lila Group yetkililerinin ve üniversite akademisyenlerin katılımı ile 20 Eylül 2018 tarihinde Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda imzalanan ‘T.Ü. Kariyer Merkezi Firma İş Birliği Anlaşması’ ve ‘T.Ü. Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü İş Birliği Protokolü’ ile Üniversite-Sanayi İş Birliği çalışmaları resmen başlamış oldu.

Lila Group CEO’su Alp Öğücü; “2016-2017 eğitim öğretim yılında uygulamaya aldığımız Üniversite-Sanayi İş Birliği uygulamasını bu yıl genişleterek, 1984 yılından bu yana üretim faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz Çorlu ve çevre illerimize katkı sağlamak adına Trakya Üniversitesi ile protokolümüzü imzaladık. Ülkemizin geleceği olan gençlerimizin mesleki gelişimlerine katkı sağlanmasının yanı sıra çalışma hayatına dair tecrübe kazanılmasının çok önemli olduğuna inanıyor ve bu doğrultuda projelerimizi genişletiyoruz. Trakya Üniversite ile hayata geçirdiğimiz iş birliği ile bölgede eğitim ve istihdam anlamında önemli bir adım atmayı arzu ediyoruz. Lila Group olarak, sahiplendiğimiz konuların başında gelen eğitim ile ilgili olarak Üniversite-Sanayi İş Birliği uygulamasının yanı sıra halihazırda çalışma arkadaşlarımız için de kendi alanlarında uzmanlaşarak kariyerlerine katma değer sunmak üzere Mavi Yıldızlar ve Satış Akademisi gibi eğitim programlarını da kurum içinde düzenliyoruz” yorumlarında bulundu.

Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin ise; “Öğrencilerin üç dönem ders, bir dönem de iş yerinde staj görmeleri, Üniversite-Sanayi iş birliği çerçevesinde gerçekleşmesini umut ettiğimiz büyük bir adım… Bu protokolün ayrıca bölgedeki istihdama da önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Son Yazılar