Lila Group, TEGV ile 525 çocuğun geleceğini aydınlattı

tegv

Lila Group, ödüllü Sualtı Fotoğraf Sanatçısı Taci Yücedere’nin ‘TEGV’le Sualtından Geleceğe’ isimli fotoğraf sergisini sanatseverlerle buluşturdu. Serginin geliri TEGV’e bağışlandı.

Geçtiğimiz dönemlerde TEGV iş birliğiyle imza attığı projelerle ve eğitime verdiği destekle adından söz ettiren Lila Group, ulusal ve uluslararası pek çok ödülün sahibi Sualtı Fotoğraf Sanatçısı Taci Yücedere’nin yeni sergisine destek oldu.

‘TEGV’le Sualtından Geleceğe’ ismini taşıyan ve 29-30 Eylül günlerinde fotoğraf tutkunları ile buluşan olan serginin geliri ‘Bir çocuk değişir, dünya gelişir’ sloganı ile faaliyetlerini sürdüren TEGV’e bağışlandı ve 525 çocuğumuzun geleceği aydınlandı.

Sergi açılışında konuşma yapan Lila Group Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Öğücü; “Kurum olarak sosyal sorumluluk projelerini elimizden geldiğince desteklemeye ve ülkemize, geleceğimiz olan çocuklarımıza, çevremize ve toplumumuza katma değer sunmaya çabalıyoruz. TEGV ile uzun yıllara dayana dostluğumuz ve iş birliğimiz vesilesi ile bu sergiye destek vermekten büyük bir mutluluk duyduk. Taci Yücedere’nin eserleri, pek çok çocuğumuzun geleceğine umut ışığı oldu. Kendisine bu projede bizlerle yürüdüğü için teşekkür ediyorum” dedi.

TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı ise “İmkânları kısıtlı çocuklarımızın nitelikli eğitimle buluşması için verdiği bu kıymetli desteğinden dolayı, değerli sanatçı Taci Yücedere’ye ve eğitimin gönülden destekçisi Lila Group’a tüm TEGV’li çocuklarımız adına teşekkür ediyorum” yorumlarında bulundu.

Fotoğraf Sanatçısı Taci Yücedere, “Sergilenen fotoğraflar 10 ayrı ülkede çekildi, hepsinin ayrı bir önemi ve ayrı birer hikâyesi var. TEGV yararına gerçekleştirdiğimiz bu serginin hedefine ulaşacağından eminim” diye konuştu.

Taci Yücedere’nin 27 yıllık sualtı fotoğrafçılığını yansıtan 30 fotoğrafın geliri, ilköğretim çağındaki 525 çocuğumuzun TEGV’de nitelikli eğitim desteği alması için kullanılacak.

 

Son Yazılar