Lila Group ürünleri ile 5 kıtada

lila

Lila Group, ihracat yaptığı ülke sayısını 71’e çıkardı. Küresel ölçekte 5 kıtaya ürünleri ile ulaşan marka, ihracat açılımını gelecek dönemde de sürdürmeyi planlıyor.

Lila Group, küresel arenada gelişimine devam ediyor. İhracat yaptığı ülkeler arasına son olarak Abahzya’yı ekleyen marka, Avrupa, Yunanistan’ın %40’lık, İsrail’in %20’lik temizlik kağıdı ihtiyacını karşılıyor.

Lila Group Genel Müdürü Alp Öğücü; “Türkiye temizlik kağıtları sektöründe çok genç bir marka olmamıza rağmen kısa zamanda ilk üç kurum arasına girmeyi başardık. Türkiye’deki başarımızı uluslararası pazarlara da yansıtmak istedik ve bugün kendi alanımızda ihracatta önemli başarılara imza atıyor ülkemizde ürettiğimiz ürünlerimizi dünyanın farklı noktalarına ulaştırıyoruz. Sektöründe ithalatında daha fazla ihracat yaparak ülke ekonomisine katkı sağlayan bir firma olmanın haklı gururunu da yaşıyoruz. Amacımız, henüz keşfetmediğimiz yeni pazarlardaki tüketicilerimize ulaşmak. Bizi en çok heyecanlandıran konu da tam olarak bu; yeni pazarlarda, yeni müşterilerin geri bildirimlerini almak ve daha inovatif ürünleri birlikte keşfetmek. Ülke olarak varlığı çok kısa zaman öncesine dayansa da tarihiyle binlerce yıllık birikime sahip olan ve büyük bir potansiyeli barındıran Aabhazya’ya ürünlerimizi ihraç etmek bizim için büyük bir gurur” ifadelerini kullandı.

Öğücü ihracat yaptıkları ülkeler arasında İngiltere, İrlanda, Yunanistan, Macaristan, Ukrayna, İsrail, Filistin, Irak, Tunus, Fas, KKTC ve Türki Cumhuriyetlerin ilk sıralarda yer aldığını vurgulayarak şöyle konuştu: “İhracat yaptığımız ülkeler arasına Abhazya’yı ekleyerek 71 ülkeye ulaştık. 2018 yılı sonuna kadar bu sayıyı artırmayı arzu ediyoruz. Ayrıca coğrafi olarak bize yakın olan Yunanistan ve İsrail gibi pazarlardaki temizlik kağıdı sektöründe aktif bir oyuncu olduğumuzu söyleyebiliriz.”

Son Yazılar