ETİ Süt Burger, Avrupa’da tescillendi

eti süt burger

ETİ’nin  inovatif ürünlerinden Süt Burger için yaptığı patent başvurusu Türkiye ve Azerbaycan ile birlikte Avrupa’nın 35 ülkesinde tescillendi.

Yurtdışında “ETİ Milk Burger” adı ile satışta olan ETİ Süt Burger’in patent tescili, aralarında Almanya, Fransa, İtalya, Hollanda ve İspanya olmak üzere 35 Avrupa ülkesini kapsarken, ürün 20 yıl süreyle patent koruması altına alınmış oldu.

2016 yılında, Batı ve Doğu Avrupa’da yer alan 8 ülkeden hızlı tüketim sektöründeki 9.900 yeni ürün arasından seçilen “11 başarılı lansman”dan biri olarak “Nielsen Avrupa Çığır Açan İnovasyon Raporu”nda yer alma hakkı kazanan ETİ Süt Burger’in patent başarısı ile ilgili değerlendirme yapan ETİ İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu, “Süt Burger ile elde ettiğimiz patent tescili, ETİ olarak yaptığımız Ar-Ge çalışmalarının ve ürünlerimizin, ne denli inovatif ve özgün olduğunu ispat niteliği taşıyor. Bu tescil ve başvurular, buluşlarımızı korumak ve taklidini engellemek için büyük bir öneme sahip. Gerek tescil olan gerekse başvuru aşamasında olan patent ve faydalı modeller, global bir marka olma yolunda ilerleyen ETİ’nin, gıda sektördeki inovatif kimliğini sadece Türkiye’de değil, tüm dünya ülkelerindeki tüketiciler nezdinde değerli kılacak ve rakiplerimize karşı daha üstün konuma getirecek önemli araçlardan biri olacaktır.” ifadelerini kullandı.

“Gücünü Sütten Alan Burger” söylemiyle ETİ Süt Burger, sade, muzlu, çilekli ve kakaolu çeşitleriyle çocuklar soğuk atıştırmalıklar sunuyor.

ETİ Süt Burger, 2016’da hızlı tüketim sektöründeki 9.900 yeni ürün arasından seçilen “11 başarılı lansman”dan biri olarak “Nielsen Avrupa Çığır Açan İnovasyon Raporu”nda yer almıştı.

Batı ve Doğu Avrupa’nın 8 ülkesindeki hızlı tüketim sektörünün (FMCG) başarılı lansmanlarını değerlendirmek ve bu lansmanların sektöre ilham vermesini sağlamak amacıyla hazırlanan raporda yer alan ürünler, “farklılık”, “hedeflere uygunluk” ve “başarının sürdürülebilirliği” olmak üzere 3 temel kritere göre değerlendirilmişti.

Son Yazılar