Duru Pratik haşlanmış bakliyat raflarda

duru bulgur

Duru Bulgur’un sağlıklı beslenmeyi pratikleştirmeye yönelik Ar-Ge çalışmalarının ilk etabı tamamlandı. Marka, yeni inovatif ürünü Duru Pratik’i piyasaya sundu.

Duru Bulgur, yeni inovatif ürünü Duru Pratik’i tüketiciyle buluşturdu. Yoğun bir iş temposunda çalışan insanlar için kurtarıcı bir ürün olarak planlanan Duru Pratik’in haşlanmış börülce, haşlanmış kırmızı fasulye, haşlanmış fasulye ve haşlanmış nohut olmak üzere 4 çeşit ürünü bulunuyor.

Duru Bulgur Gıda Mühendisi Ece Duru, Duru Pratik’in hem pazar hem de tüketici için yeni bir ürün olduğunu belirterek, “Yoğun iş hayatı insanları hızlıca hazırlanmış, geçiştirme gıdalara sürüklüyor. Bu da beraberinde sağlıksız beslenmeyi getiriyor. Duru Pratik, tüketicilerimizin kısa zamanda lezzetli, sağlıklı, doğal ve temel besin ihtiyacını karşılayacak bir ürün. Kullandığımız özel ambalaj da Duru Pratik’i tüketicilerimizin gözünde güvenilir kılıyor” dedi.

Uzun süredir sağlıklı, doğal ve pratik bir ürün üretmek istediklerini vurgulayan Ece Duru, şöyle devam etti: “Lezzetli bir ürün üretirken aynı zamanda raf ömrü uzun, sağlıklı, doğal içerikli ürün çıkarmak araştırma ve zaman istiyor. Tüm bunların yanında tüketiciye inovatif ürün sunmak da çok önemli. Laboratuvarda yüzlerce reçete çalışıldı. Reçetemiz tamamlandıktan sonra ürünün seriye geçiş süreci başladı. Duru Pratik ürünlerinin tüm süreçleri 2 yılda tamamlandı.”

Duru Pratik ürünlerinin tamamen doğal içerikli olduğunu vurgulayan Duru, “Ürünler sadece kuru bakliyat, su ve tuz içeriyor. Ürünler kendi ambalajı ile kendi suyunda pişiyor ve sterilize oluyor. Sterilizasyon yüksek sıcaklık ve kısa sürede kapalı şekilde gerçekleşiyor ve raf ömrü uzun bir ürün doğuyor. Ürünlerin kendi suyunu da yemeklerde kullanabiliyoruz. Pişme sırasında ürünlerden suya geçen besin öğelerini de kullanmış oluyoruz” diye konuştu.

Duru Pratik ürünlerinde kullandıkları ambalajın da çok özel olduğunu dile getiren Ece Duru, şöyle konuştu: “Duru Pratik ambalajı Bpa free ambalaj. Yani diğer konserve ürünlerde olduğu gibi sterilizasyon sırasında Bisfenol A (Bpa) kimyasalının ürüne geçmesi söz konusu değil. Aynı zamanda alüminyum katmanı içermiyor. Ambalajı hem kolay açılabilir hem de sağlıklı.”

Son Yazılar