P&G, hızlı tüketimde 1.seçildi

pg

Advantage Group International’ın 2018 yılı için yaptığı araştırmada Procter&Gamble Türkiye ve Kafkasya, perakende zincirleri arasında yapılan “hızlı tüketim maddeleri tedarikçisi” sıralamasında 1’inci seçildi.

Söz konusu araştırmada yer alan 7 kategori; Stratejik Uyum, İnsan, Kategori Geliştirme, Tüketici Pazarlama, Ticari ve Alışverişçi Pazarlama, Tedarik Zinciri ve müşteri hizmetlerinden oluşuyor. Bunların ortalaması ise “Genel Performans” olarak belirleniyor. Araştırma kapsamında büyük tedarik zincirleriyle yürütülen anket çalışmasında, “Stratejik Uyum” ölçütü açısından P&G, “Çok farklılar, gerçekten müşteri odaklılar”, “P&G gerçekten bir işbirliği tedarikçisidir”, “Büyümeye katkı sağlayacak projeler üretir”, “En düzgün çalışan tedarikçilerden biridir”, “Çok titiz çalışıyorlar” sözleriyle tanımlanıyor.

P&G’nin genel performans derecelendirmesinde bu yıl da birinci seçilmesiyle ilgili açıklama yapan Procter & Gamble Türkiye ve Kafkaslar Satıştan Sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celal Artüz yıllardır devam eden bu başarının altında P&G’nin tüketicilerin ve paydaşların taleplerine yönelik yenilikler geliştirmesi olduğunu belirtti. Artüz “P&G olarak hem tüketicilerimizi hem de paydaşlarımızı anlamaya çalışıyoruz ve en yüksek etik standartlar çerçevesinde faaliyet gösteriyoruz. Bu çalışmalarımızın sonucunda ise herkes için faydalı olacak inovasyonlarımız, beraberinde başarımızı getiriyor. Bu başarımızın uluslararası bir kuruluş tarafından takdir edildiğini görmek ise bizim için büyük bir motivasyon ve gurur kaynağı” dedi.

Son Yazılar