Best of 2018 – En İyi Reklamlar

 

unnamed

Roamler Türkiye tarafından 04.12.2018 – 09.12.2018 tarihleri arasında 300 katılımcı ile crowdsourcing yöntemi kullanılarak yapılan “En İyi Reklam – 2018” araştırmasının sonuçlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Roamler Türkiye’nin en son araştırmalarını ve FMCG sektörüne dair en güncel gelişmeleri www.fmcgturkiye.net adresinden takip edebilirsiniz.

 

Best of 2018 / En İyi Reklam

Haribo: Çocuklaşan Büyükler

2014 yılında Haribo Starmix ürünü için Birleşik Krallık’ta yayınlanan reklamın Türkiye versiyonu Publicis İstanbul tarafından hazırlandı. Haribo’nun çocuk seslendirmesi ile yetişkinlere yöneldiği reklam kampanyasında “Haribo ile “şayane bir dünyaya” ışınlanan yetişkinler” günlerce konuşuldu ve araştırmamıza katılanlar tarafından 2018’in en çok beğenilen reklamı seçildi.

Best of 2018 / En İyi 2. Reklam

Turkcell: Dronecell

Turkcell tarafından afet zamanlarında gezici baz istasyonu sağlamak amacıyla geliştirilen ve “Hiçbir zaman kullanmamak dileğiyle…” sloganı ile tanıtılan Dronecell reklamını Rafineri hazırladı. İnovatif yönüyle de dikkat çeken ürünün reklamı katılımcılar tarafından en çok oy alan 2. reklam oldu.

Best of 2018 / En İyi 3. Reklam

Garanti Bankası: Yeni Yıl

Alametifarika tarafından çekilen Ayşen Gruda, Engin Günaydın ve Dilan Çiçek Deniz gibi ünlü isimlerin yer aldığı, Ugi’li Garanti Bankası reklam filmlerinin Yeni Yıl versiyonu katılımcılar tarafından 2018’in en çok beğenilen 3. reklamı oldu.

Son Yazılar