‘‘Royal’’ lezzetler raflarda

royal reis gıda

Reis Gıda, yeni ürün gamı Royal serisini raflara sundu.

Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis “Dünya beslenme alışkanlıklarının günden güne farklılaşması ve tüketici tercihlerinin değişmesi yeni ürün ihtiyacını da beraberinde getirdi. Reis Gıda olarak, dünyadaki beslenme trendlerini yakından takip ediyor ve bu beklentiler ışığında kendimizi güncelliyoruz’’ dedi. Son zamanlarda klasik bakliyat çeşitlerinin yanında birçok tohum çeşidinin de hayatımıza girdiğini belirten Reis; kuru gıdada yeni tatlar için gelişen talep doğrultusunda ürün portföylerine Reis Royal ürünlerini dahil ettiklerini söyledi.

Kuru baklagillerin sofralarda neden önemli bir yeri olduğunu anlatan Reis Gıda Beslenme Danışmanı ve BM Gıda, Tarım Örgütü (FA0) Sıfır Atık Sıfır Açlık proje destekçisi Dilara Koçak: ”Türk mutfağının vazgeçilmezleri arasında olan baklagiller hem oldukça besleyici hem de sağlık açısından faydalıdır. Kuru baklagiller, bitkisel proteinin yanı sıra karbonhidrat ve posa içeriyor. Yapılan araştırmalar yeterli miktarda baklagil tüketiminin pek çok hastalığa karşı koruyucu olduğunu ortaya koyuyor. Baklagil tüketimi bireysel sağlığın yanı sıra gezegenin sağlığı, tarım alanları ve sürdürülebilir beslenme açısından da önem taşıyor. Küresel ısınmayı engellemek açısından da haftalık baklagil tüketimini 3-4 güne çıkarmak hayvansal protein tüketimini azaltmak durumundayız.” dedi.

Reis Gıda, dünyanın da tercih ettiği, Royal serisi ürün grubunun ambalajını tasarlarken, gıda israfının ve atığın önüne geçmek amacıyla ağzı kilitli ambalaj tercih etti. Yeni ürün serisi için gluten hattı da oluşturan Reis Gıda bu dönemde hız kazanan üniversite iş birlikleriyle AR-GE ve inovasyon çalışmalarına devam ediyor.

Son Yazılar