Hero Baby’den Türkiye’nin ilk ve tek “Prebiyotik” Kavanoz Maması

Hero Baby Prebiyotikli Yoğurtlu Kavanoz Maması

Hero Baby’den Türkiye’nin ilk ve tek Prebiyotik Kavanoz Maması

Türkiye’nin lider bebek maması markası Hero Baby; bebeklerin ek gıdaya geçiş dönemlerinde bebekler için sağlıklı ve besleyici ürünlerine yenilerini eklemeyi sürdürüyor. Bu doğrultuda geliştirilen Hero Baby organik kavanoz amam serisinin en yeni ürünü Hero Baby prebiyotikli yoğurtlu kavanoz mamaları Türkiye’nin ilk ve tek prebiyotik kavanoz maması olma özelliği taşıyor.  Çilekli ve muzlu çeşitleriyle Hero Baby prebiyotikli yoğurtlu kavanoz mamaları; 360’dan fazla tarım ilacı testinden geçirilerek hazırlanıyor. Bununla birlikte; tüm Hero Baby kavanoz mamalarında olduğu gibi hiçbir koruyucu ve renklendirici içermiyor.

Prebiyotiklerin bebek beslenmesi ve sağlığı üzerine etkilerine değinen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Palabıyık “Süper besin olarak da nitelendirilen ‘Prebiyotikler’ bebeklerin gelişiminde mucizevi etkilere sahipler. Prebiyotikler, bebeklerin bağışıklık sistemini güçlendirirken sindirim sistemine de iyi geliyor. Beyin foksiyonlarının gelişiminde de aktif rolü olan prebiyotikler vücudun ihtiyaç duyacağı besin kaynağı açısından da son derece zengin bir içerik sunuyor.” dedi.

Prebiyotikler; vücut için sağlıklı bakteriler olan probiyotikleri besler. Bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olan probiyotik mikroorganizmaların bağırsakta gelişimini ve yaşamını destekler.

Prebiyotik içeriği ile Türkiye’de bir ilk ve tek olma niteliği taşıyan Hero Baby prebiyotikli yoğurtlu kavanoz mamalarından muzlu yoğurtlu olan 6. aydan itibaren, çilekli yoğurtlu ise 8. aydan itibaren tüketilebiliyor.

Uluslararası bir gıda firması olan ve 1886’da İsviçre’de kurulan Hero; Hero Baby markasıyla Türkiye’de tüketicilere biberon-kaşık-kavanoz mamalarıyla 60’tan fazla çeşitte ürün içeren portföy sunmaktadır.

Son Yazılar