SEK Barista Club’tan “Latte Art Workshop” Etkinliği

SEK Barista Club “Latte Art Workshop” Etkinliği

SEK Barista Club’tan “Latte Art Workshop” 

Süt ve süt ürünleri sektöründe birçok ilke imza atan SEK, kahve kültürünü zenginleştirmek ve baristaların kendilerini geliştirebilecekleri bir platform oluşturmak amacıyla kurduğu SEK Barista Club ile etkinliklerine devam ediyor. Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan SEK Barista Club, 20 Kasım tarihinde düzenleyeceği yeni etkinliği Latte Art Workshop’una tüm baristaları bekliyor.

Yenilikçi ürünleriyle sektörün ilklerine imza atan SEK, Türkiye’de kahve kültürünü zenginleştirmek ve baristaların kendilerini geliştirebilecekleri bir platform oluşturmak üzere kurduğu SEK Barista Club ile baristaları eğitmeye devam ediyor.

Baristalar, birbirleriyle bilgi alışverişinde bulundukları, farklı ve yeni yöntemleri öğrendikleri, sosyalleştikleri ve eğitim gördükleri SEK Barista Club ile bu kez Latte Art yapmanın püf noktalarını öğrenecek. Kimma ve SEK iş birliğiyle yürütülen SEK Barista Club’ın Latte Art Workshop’u 20 Kasım tarihinde 9.30 – 12.30 saatleri arasında Kimma Coffee Roaster’de gerçekleştirilecek.

Baristalar etkinlikte süt ve kullanılan ekipmanlar hakkında bilginin yanı sıra farklı pitcher çeşitleri, freepour ve etching stilleri gibi uygulamalı eiğitm görme şansı yakalayacaklar. Türkiye latte art şampiyonu Özkan Yetik’in vereceği eğitime katılım için temel seviyede latte art bilgisine sahip olmak, Chippin barista kullanıcısı olmak ve SEK Barista Club Instagram hesabını takip etmek gerekiyor.

SEK Barista Club ile ilgili gelişmeler, kahve sektörüne dair çok çeşitli bilgiler ve eğitim & etkinlik duyuruları için https://www.instagram.com/sekbaristaclub/ hesabı takip edilebilir.

Proje ile ilgili daha detaylı bilgi için: BaristaClub@sek.com.tr

Son Yazılar