Lila Group’ta İki Önemli Atama

Lila Group'ta iki öenmli atama

Lila Group, Ürün İhracat Satış Grup Müdürlüğü görevine Hakan Kuluhan’ı, Kalite, Ürün Geliştirme ve Ar-Ge Grup Müdürlüğü görevine ise Hakan Ünal’ı getirdi.

Türkiye’nin önde gelen hijyenik temizlik kâğıdı üreticisi Lila Group, alanında profesyonel isimlerle gücüne güç katıyor. Lila Group, Ürün İhracat Satış Grup Müdürlüğü görevine Hakan Kuluhan’ı, Kalite, Ürün Geliştirme ve Ar-Ge Grup Müdürlüğü görevine ise Hakan Ünal’ı getirdi.

Ürün İhracat Satış Grup Müdürlüğü görevine atanan Hakan Kuluhan, grubun Sofia, Maylo, Berrak, Nua markalı temizlik kâğıdı ürünlerinin ve özel markalı (PL) ürünlerinin ihracatından ve yurtdışı pazarlardaki satış noktalarında tüketici ile buluşmasından sorumlu olurken; Kalite, Ürün Geliştirme ve Ar-Ge Grup Müdürlüğü görevini üstlenen Hakan Ünal ise tüketici ihtiyaçları doğrultusunda ürün geliştirmenin yanı sıra kurumun kalite sistem ve politikalarından sorumlu olacak.

Kadıköy Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Hakan Kuluhan, iş hayatına Akkök Şirketler Grubu’na bağlı Ak-Pa Tekstil İhracat Pazarlama firmasında İhracat Uzmanı olarak başladı. Kuluhan, 2001-2006 yılları arasında aynı gruba bağlı Aksu İplik Dokuma ve Boya Apre Fabrikaları T.A.Ş., Ak-Al Tekstil Sanayi A.Ş. ve Aksa Akrilik Kimya Sanayi A.Ş. firmalarında, 2006-2009 yılları arasında ise Gıdasa Sabancı Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. ’de ihracat satışlarından sorumlu olarak yöneticilik görevleri üstlendi. Kuluhan, Lila Group öncesinde son olarak Eti Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de İhracat Satış Müdürü olarak görev yaptı.

1994 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi’nde yükseköğrenimini tamamlayan Hakan Ünal aynı yıl Arçelik Buzdolabı İşletmesinde Yapısal Tasarım ve Ürün Geliştirme Proje Lideri olarak profesyonel yaşamına başladı. Candy Hoover Şirketi’nde 8 yıl boyunca Ar&Ge direktörlüğü ve fabrika direktörlüğü görevlerini üstlendi. Bir girişimci olarak kendi tasarladığı musluk parçalarının üretimlerini yaptığı Cromicplastik firmasını kurdu ve yönetti. 2012 yılında seçildiği Makine Mühendisleri Odası Eskişehir Şube başkanlığı görevini 6 yıl boyunca sürdüren Ünal, gönüllülük esası ile üstlendiği bu görevi sırasında kamu, öğrenci üyeler ve meslektaşlarına yönelik çok sayıda meslek içi seminer, konferans, eğitim, kongre ve sempozyumda hem düzenleyici hem de konuşmacı olarak aktif görevler aldı.

Lila Group Hakkında

Kökleri 100 yıl öncesine dayanan Lila Group, 2006 yılında yatırım kararı almasıyla yüzde yüz yerli sermaye ile 2007 yılında Çorlu’da dünya standartlarında temizlik kağıtları üretme vizyonuyla hijyenik temizlik kağıtları üretime başladı. 2012 yılında yapılan yeni yatırımlarla faaliyet alanını genişleten Lila Group, şu anda 140 bin metrekarelik alanda, 150 bin ton kapasite ile sadece Türkiye’nin değil, Doğu Avrupa, Ortadoğu, Kafkaslar ve Afrika bölgelerindeki tek kampüs içindeki en büyük kâğıt üretim tesisi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Bugün yaklaşık 2,5 Milyar TL’lik Türkiye temizlik kağıtları pazarı toplamında %12 pazar payının sahibi olan Lila Group, Türkiye’deki kullanıcılarına Sofia, Maylo, Berrak ve Nua Prefessional markaları ile ulaşırken dünyanın dört bir yanında yer alan 78 ülkeye yarı mamul ve mamul ihracatı yaparak ülke ekonomisi için katma değer sunuyor. Lila Group, marka ve ürünlerine dair detaylı bilgi için www.lilagroup.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Son Yazılar