Metro Türkiye ‘’Gıda Perakendesi Dersi’’ ile Bahçeşehir Üniversitesinde!

Metro Türkiye ‘’Gıda Perakendesi Dersi’’ ile Bahçeşehir Üniversitesinde!

Metro Türkiye ‘’Gıda Perakendesi Dersi’’ ile Bahçeşehir Üniversitesinde!

Türk mutfağı ve değerlerine sahip çıkmayı ve mutfağımızın sadece ülkemizde değil dünyada da hak ettiği yere gelmesine destek olmayı amaçlayan Metro Türkiye, bu alanda attığı eğitim adımlarına bir yenisini daha ekledi. Metro Türkiye yöneticileri, Bahçeşehir Üniversitesi CO-OP iş birliğiyle hayata geçirilen “Metro Gıda Perakendesi” eğitim programı ile gastronomi, diyetisyenlik, işletme, mekatronik mühendisliği gibi birçok farklı bölümden 30 öğrenciye kendi uzmanlık alanında dersler verdi.

Türk mutfağı ve değerlerinin daimiyetini sağlamayı hedefleyen Metro Türkiye, Bahçeşehir Üniversitesi CO-OP iş birliği ile 2019-2020 akademik yılı güz döneminde öğrencilere “Metro Gıda Perakendesi” dersleri verdi. 14 haftalık uzun soluklu bu eğitim iş birliği kapsamında Metro Türkiye’nin 12 yöneticisi, her hafta perşembe günleri kendi uzmanlık alanlarında 3 saatlik derslerle öğrencilerle bir araya geldi. Gastronomi, diyetisyenlik, işletme, mekatronik mühendisliği gibi birçok farklı bölümden 30 öğrencinin katıldığı dersler, final sınavı ile sona erdi. Eğitim programı süresince öğrenciler, Türk mutfağının değerleri, perakende sektöründe müşteri deneyiminin geleceği, perakendede dijital dönüşüm gibi sektörün önemli trendleri hakkında alanında uzman kişiler tarafından bilgi ve deneyim kazanma şansına sahip oldu.

“Metro Gıda Perakendesi” ile başlayan derslerin ikinci haftasında Metro Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Esra Daver tarafından “Türk Mutfağının Değerlerini Korumak” konusu işlendi. Devam eden haftalarda ise Gastronometro İş Geliştirme Müdürü Betül Bildik, “Türk Gastronomisinin Gelişmesi”; Metro Türkiye Bölge Operasyon Grup Müdürü Bülend Avcı, “Mağaza ve Tedarikçi Yönetimi”; Metro Türkiye Kategori Yönetimi Grup Müdürü Esra Özerkan, “Dünya’da Özel Markalar”; Metro Türkiye Gıda Sevkiyat Operasyonları (FSD) Kategori Müdürü Ekrem Altın, “Günlük Taze Gıda Sevkiyatı”; Metro Türkiye Pazar Araştırma ve Ticari Pazarlama Yöneticisi Nilay Gürgener, “Pazar Trendleri ve Müşteri İç Görüleri”; Metro Türkiye Tedarik Zinciri Yönetimi Grup Müdürü Çağrı Çalışır ve Metro Türkiye Tedarik Zinciri Yönetimi Direktörü Gürhan Saatçioğlu, “Gıda Perakendesinde Tedarik Zinciri”; Metro Türkiye Veri Analitiği ve Veri Yönetimi Grup Müdürü Mustafa Türedi, “Perakende Sektöründeki Dönüşüm ve Ağırlama Sektöründeki Değişim” konularında öğrencilere dersler verdi.

Vizeler ardından ise Metro Türkiye Müşteri Deneyimi ve Sürekli İyileştirme Grup Müdürü Melih Özgül ve Metro Türkiye Müşteri Dijital Çözümler Müdürü Hakan Erkmen, “HoReCa Sektörünün Dijitalleşmesi ve Perakende Sektöründe Müşteri Deneyimi Tasarımı”; Metro Türkiye Kalite Güvence Grup Müdürü Tülay Özel, “Kalite Güvence & Gıda Güvenliği”; Metro Türkiye Gıda Kategori Müdürü Birol Uluşan, “Coğrafi İşaretli Ürünler ve Sürdürülebilir Tarım” ve Metro Türkiye Kategori Yönetimi Grup Müdürü Mesut Doğukan “Kategori Yönetimi” konularında öğrenciler ile bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

Metro Türkiye Hakkında

Metro Türkiye, dünyanın en önemli uluslararası perakende şirketlerinden METRO’nun satış şirketlerinden biridir. Metro Türkiye, profesyonellerin kendileri ve iş yerleri için ihtiyaç duydukları 40 bin çeşit ürünü, fiyat-kalite-performans ilişkisini gözeterek sunmaktadır. METRO, 35 ülkede 760’tan fazla mağazayla hizmet vermektedir. Dünya çapında 150 binden fazla çalışanı olan şirket, tüm dünyada 24 milyon profesyonel müşteriye hizmet vermektedir. METRO’nun lokomotif şirketi olarak kabul edilen Metro Türkiye, ülkemizde 1990’dan bu yana faaliyet göstermektedir. Uygun fiyatlı, taze ve kaliteli on binlerce ürün, 21 şehirde 37 Metro Türkiye mağazasında satışa sunulmaktadır. Tüm Metro mağazalarında “Tarladan Çatala” gıda güvenliği yönetim sisteminin kurulmasını esas alan bir standart olan ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi standartları yüzde 100 uygulanmaktadır.

Son Yazılar