Johnson&Johnson’ın Tüketici Ürünleri Grubu Pazarlama Direktörü Alperen Özkan oldu

Johnson&Johnson’ın Tüketici Ürünleri Grubu Pazarlama Direktörü Alperen Özkan oldu

Johnson&Johnson’ın Tüketici Ürünleri Grubu Pazarlama Direktörü Alperen Özkan

Yıllardır kaliteli ve güvenilir ürünler üretmek için çalışmalarını sürdüren ve 1985’ten itibaren Türkiye’de faaliyet gösteren Johnson&Johnson’ın Tüketici Ürünleri Grubu, Pazarlama Direktörlüğü görevine Alperen Özkan getirildi. 2011 yılından bu yana pazarlama alanında öncü uluslararası şirketlerde başarıyla görev yapan Alperen Özkan, iki yıldan uzun süre çalıştığı J&J bünyesinde aldığı terfi ile yeni görevine atandı.

Alperen Özkan, 2011 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2011 yılında iş hayatına başlayan Özkan; Unilever ve Roche şirketlerinde, Türkiye ve İran’da marka yönetimi alanında üst düzey sorumluluklar aldı.2018 yılında J&J bünyesine katılmasından bu yana, Neutrogena markasını ‘mega-brand’ olarak yeniden konumlandırarak üstlendiği lansmanlarla cilt bakım pazarında markanın 2. büyük oyuncu olmasında önemli katkıda bulundu. Le Petit Marseillais lansmanı ve sonrasındaki çalışmaları ile Türkiye’yi pazar payı büyüklüğü sıralamasında J&J’in faaliyet gösterdiği bölgeler arasında 1. ülke konumuna getirdi.

Alperen Özkan, J&J Tüketici Ürünleri Grubu Pazarlama Direktörü olarak şirket bünyesinde yer alan tüm markaların pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olacak.

Johnson & Johnson Hakkında:

Johnson & Johnson Tüketim Ürünleri Grubu, yıllardır kaliteli ve güvenilir ürünler üretmek için çalışmalarını sürdürmektedir. 1886‘da ABD’de Johnson kardeşler tarafından kurulan, dünyanın en geniş ürün yelpazesine sahip üreticisidir. 60 ülkede, 125.000’den fazla çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Türkiye’de ise 1985 yılında tüketim ürünleri firması olarak faaliyetlerine başlamıştır.

Bünyesinde tüketici sağlığı, medikal cihazlar ve ilaç alanında 3 ana şirket bulunan Johnson & Johnson, insanların sağlığını ve esenliğini ileriye götürmek için yenilikçi fikirler, ürünler ve hizmetler üretmektedir. Her gün dünyanın her yerinden bir milyarı aşan insanın yaşamlarına dokunmak için özveriyle çalışmaya devam etmektedir.

Son Yazılar