Nestlé Cares Kulübü, görme engelli çocuklar için kitaplara ses oldu

Nestlé Türkiye Çalışanlarından Görme Engelli Çocuklara Öyküler

Nestlé Türkiye Çalışanları Görme Engelli Çocuklar için Sağlıklı Adımlar Projesi Kapsamındaki “Adımcan” Öykülerini Okudu

Nestlé Türkiye’nin gönüllü çalışanlarından oluşan Nestlé Cares Kulübü, görme engelli çocuklar için kitaplara ses oldu. Çalışanlar 2012’den beri, Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Nestlé Türkiye iş birliğinde yürütülen Sağlıklı Adımlar projesi kapsamında hazırlanan 10 adet Adımcan öyküsünü okudu. 9 – 15 Kasım Dünya Çocuk Kitapları Haftası kapsamında seslendirilen öyküler, video haline getirilerek tüm çocukların faydalanması adına 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde proje web sitesine yüklendi.

Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé, ilhamını yaşamın kendisinden alan projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Şirketin gönüllü çalışanlarından oluşan Nestlé Cares Kulübü, Sağlıklı Adımlar Projesi kapsamında, uzman akademisyenlerin güncel müfredata uygun olarak hazırladığı 10 adet Adımcan öyküsünü seslendirdi. Adımcan öyküleri çocukların dengeli beslenme, kişisel hijyen, besin sağlığı ve fiziksel aktivite konularındaki bilinç düzeyini artırmayı ve bu konularda iyi alışkanlıklara sahip olmalarını amaçlıyor.

Nestlé Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Zeynep Sungu Nestlé Cares Kulübü’nün çalışmalarının kendilerine büyük moral ve umut verdiğini söyleyerek, “Nestlé olarak bu topraklarda 114 yıla ulaşan yolculuğumuzun en değerli yol arkadaşı, her zaman dayanışma ve birliktelik oldu. Ortak Değer Yaratma anlayışımız doğrultusunda bireyler ve aileler için fayda yaratmak, iş hedeflerimizin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Bu özümseme, çalışanlarımız başta olmak üzere bizlere sosyal konular karşısında eyleme geçme gücü veriyor. Gönüllü çalışanlarımızın öncülüğünde, Dünya Çocuk Kitapları Haftası kapsamında, Sağlıklı Adımlar projemizin sevilen maskotu Adımcan’ın öykülerini seslendirerek, tüm çocukların kullanımına açmış bulunuyoruz. İyiliğe ve dayanışmaya zaman ayıran tüm çalışanlarımıza, miniklere umut oldukları için teşekkür ediyorum.

Nestlé Cares Kulübü’nün seslendirdiği ve videolaştırdığı Adımcan hikâyelerine buradan ulaşılabilir: www.saglikliadimlarprojesi.org/

Nestlé Türkiye Hakkında:

Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé, 1875 yılında süt bazlı bebek maması Farine Lactee ile Türkiye pazarına girdi. 1909 yılında Karaköy’de ilk satış ofisini açtı, 1927 yılında Feriköy’de ilk fabrikasını kurdu. Nestlé, 1933’te ilk fıstıklı çikolatası “DAMAK”, 1984’te ilk çözünür kahve “NESCAFÉ” ve 1986’da çocuklar için üretilen çikolatalı toz içecek “NESQUIK” gibi birçok kategoriye Türkiye’de öncülük etti. 1989’da ilk kahve kreması “COFFEE MATE” ve 2002’de ilk hazır kahve karışımı “NESCAFÉ 3’ü1 Arada” ürünleri ile yelpazesini geliştirdi. 2001 yılında Nestlé, Türkiye’de su pazarına “NESTLÉ PURE LIFE” ile girdi ve bunu 2006’da ERİKLİ Su ile birleştirdi. Nestlé, hem dünyada hem de Türkiye’de faaliyetlerini genişletmeye devam ederek, 2007’de Novartis Tıbbi Beslenme Birimi’ni ve 2012’de globalde Pzifer Nutrition’ı satın alarak SMA bebek mamasını çalışmalarına kattı ve operasyonlarına tıbbi beslenmeyi de ekledi. Bugün Türkiye’de 10 farklı kategoride 800’ü aşkın ürünü ve 50’ye yakın markasıyla faaliyet gösteren Nestlé, Bursa’daki dört fabrikasında üretim ve ihracat faaliyetlerine devam ediyor.

Son Yazılar