Dimes’te İki Pazarlama Müdürü Ataması Gerçekleşti

Merve Keten ve Burcu Karadayı Gülşen

Dimes Pazarlama Müdürleri; Merve Keten ve Burcu Karadayı Gülşen

İçecek şirketi vizyonu ve kategori genişletme stratejisi kapsamında organizasyonel yapısında da dokunuşlar gerçekleştiren DİMES’te, stratejileri doğrultusunda iki eş düzey Pazarlama Müdürü ataması gerçekleştirildi. DİMES bünyesinden iki kadın yönetici, Burcu Karadayı Gülşen ve Merve Keten, tüketici odaklı, kategori bazlı eş düzey görevlendirme ile Pazarlama Müdürü görevine getirildi.

Farklı disiplinleri bir arada kullanan iletişim çalışmaları ve pazarlama faaliyetlerinin başarısıyla da ön plana çıkan, Türkiye’nin yerli sermayeli ilk meyve suyu ve önde gelen içecek markası DİMES, içecek şirketi vizyonu ve kategori genişletme stratejisi doğrultusunda kendi bünyesinde iki yönetici ataması gerçekleştirdi.

DİMES Pazarlama ekibinde Kategori Müdürü olarak görev yapan iki kadın yönetici, kategori bazlı eş düzey görevlendirme ile Pazarlama Müdürü görevine getirildi. Buna göre Merve Keten, Hane ve Çocuk Hedef Kitle Kategorilerinden Sorumlu Pazarlama Müdürü, Burcu Karadayı Gülşen ise Genç Hedef Kitle Kategorilerinden Sorumlu Pazarlama Müdürü olarak atandı.

DİMES’in, Türkiye’nin tarım ürünlerini keyifli ve besleyici ürünlere dönüştürerek katma değer üretmeyi ilke edinmiş bir marka olduğunu vurgulayan DİMES Pazarlama Direktörü Duygu Süleymanoğlu, “Ar-Ge merkezimizin gücünü de kullanarak meyve ve sütü yoğun olarak içeren, soğuk kahve OBSESSO, Smoothie ve Milkshake gibi yepyeni ürünlerle içecek pazarı genelinde kategori genişlemesi hedefliyoruz. Tüketicimizle yakın olmak, onlarla diyalog kurmak ve hayata başka bakmak, DİMES’in ruhunda var. Pazarlama ekibimiz, alanında çok birikimli genç yeteneklerden oluşuyor ve kendi organizasyonel yapımızda kategorilerimizi, tüketicilerimiz odağında şekillendiriyoruz. Tüketici bazlı mevcut kategorilerimizin gelişimi, şirkete katkısının artışı ve yine tüketici bazlı yeni kategoriler geliştirme hedeflerimiz doğrultusunda iki arkadaşımız eş düzey görevlendirme ile Pazarlama Müdürü olarak sorumluluk alacaklar. Uzun zamandır birlikte pek çok başarıya imza attığımız bu arkadaşlarımızla, yeni başarıların heyecanı içerisindeyiz” dedi.

DİMES Genç Hedef Kitle Kategorilerinden Sorumlu Pazarlama Müdürü Burcu Karadayı Gülşen, Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunu. Daha önce Coca-Cola ve Avon gibi kuruluşlarda görev alan Gülşen, DİMES ailesine 2014 yılında katıldı. Burcu Karadayı Gülşen, Pazarlama Müdürü olarak atanması öncesinde DİMES’te Kıdemli Kategori Müdürü olarak görev yapıyordu.

DİMES Hane ve Çocuk Hedef Kitle Kategorilerinden Sorumlu Pazarlama Müdürü Merve Keten ise, Orta Doğu Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümü mezunu. Unilever ve PepsiCo bünyesindeki stajların ardından, Diageo Türkiye’de görev alan Merve Keten, DİMES ailesine 2014 yılında katıldı. Merve Keten, Pazarlama Müdürü olarak atanması öncesinde DİMES’te Kıdemli Kategori Müdürü olarak görev yapıyordu.

 

DİMES Hakkında

Temelleri, kurucusu M. Vasfi Diren’in “Çiftçinin ürününü değerlendirecek bir yol bulmak lazım; ancak katma değerli ürünlerle bereketli topraklarımız değerlenebilir” söylemiyle 1958 yılında atılan DİMES, 1963 yılında Türkiye’nin yerel sermaye ile üretilen ilk meyve suyu olma özelliği taşıyor. Tüm faaliyetlerini ‘soframıza koymayacağımız meyveyi işlemeyiz, çocuğumuza içirmeyeceğimiz meyve suyunu üretmeyiz’ ilkesiyle yürüten DİMES, İnsana ve Doğaya Saygı ilkesiyle çiftçinin emeğini katma değerle insanlar için faydalı ve eğlenceli içeceklere dönüştürüyor. Bugüne dek milyonlarca meyve fidanı yetiştirerek, üretici çiftçilere dağıtan DİMES, değer zinciriyle memleketin kalkınmasına, halkın sağlıklı beslenmesine ve Türkiye’nin tarımına sürdürebilir katkı sağlıyor. Bugün ülkemizin yanı sıra dünyanın 100’ü aşkın ülkesinde tercih edilen ürünler sunan DİMES, 300.000 ton yıllık üretim kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük meyve suyu üreticisi konumunda bulunuyor.

 

Son Yazılar