Pernod Ricard MENA Bölgesi Pazarlama Yönetimine,Türkiye’den iki kadın yönetici

Pernod Ricard MENA Bölgesi Pazarlama Fonksiyonu Yönetimine, Türkiye’den iki kadın yönetici atandı.

Deste Durmuş – Bengü Tiner

Pernod Ricard Türkiye Pazarlama Direktörü, Deste Durmuş, Pernod Ricard Türkiye ve MENA Pazarlama Direktörlüğüne terfi ederken, Pernod Ricard ailesine yeni katılan Bengü Tiner, Pernod Ricard MENA Pazarlama Müdürü oldu. 

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümünde tamamlayan Deste Durmuş, lisansüstü eğitimini University of Leicester İşletme Fakültesinde, pazarlama alanında uzmanlaşarak tamamladı. Kariyer hayatına Jotun Boya bünyesinde başladıktan sonra 2006 yılında Maxxium’da viski kategorisinden sorumlu marka yöneticisi olarak yer aldı. 2008’de Pernod Ricard Türkiye’de çalışmaya başlayan Durmuş, Absolut, Chivas, Olmeca, Ballantine’s, Jameson gibi farklı marka ve marka gruplarından sorumlu Marka Müdürü, Kıdemli Marka Müdürü ve Pazarlama Müdürü görevlerini üstlendi. 2014 yılında Pernod Ricard Danimarka ekibine, Pazarlama Departman Yöneticisi ve Yönetim Kurulu üyesi olarak atandı. 2016 yılında Türkiye’ye geri dönerek, satış fonksiyonu bünyesinde, Ticari Pazarlama ve İş Geliştirme müdürü olarak çalıştı ve 2018’den itibaren Pernod Ricard Türkiye Pazarlama Direktörü ve Pernod Ricard Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı.

Bengü Tiner, İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun olduktan sonra kariyerine 2007 yılında Abdi İbrahim İlaç bünyesinde, Araştırma ve Geliştirme Mühendisi olarak başladı. Sonrasında Bayer’de Değişim Yönetim Lideri olarak görev alan Tiner, 2010 yılında Eczacıbaşı ekibine katıldı. Burada Ürün Müdürü Asistanı, Ürün Müdürü ve Kanal Pazarlama Kıdemli Uzmanı görevlerinde yer aldı. 2017 yılından 2020’nin sonuna kadar kariyerine Uluslararası Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü olarak devam etti.

Son Yazılar