Dimes Yurt Dışı Pazarlama Müdürü Gülşah Sackmann Oldu

Dimes Yurt Dışı Pazarlama Müdürü Gülşah Sackmann

Dimes Yurt Dışı Pazarlama Müdürü Gülşah Sackmann

Dimes’te Yurt Dışı Pazarlama Müdürü Ataması 

İçecek şirketi vizyonu ve 100’den fazla ülkeyi kapsayan ihracat pazarlarında istikrarlı agresif büyüme stratejik hedefi kapsamında organizasyonel yapısında dokunuşları sürdüren DİMES bünyesinde bir diğer kadın yönetici, Gülşah Sackmann, Yurt Dışı Pazarlama Müdürü görevine getirildi.

Türkiye’nin yerli sermayeli ilk meyve suyu ve önde gelen içecek markası DİMES’in içecek şirketi vizyonu ve global pazarlarda istikrarlı agresif büyüme stratejik hedefi doğrultusunda, şirketin 100’den fazla ülkeyi kapsayan yurtdışı pazarlama faaliyetlerinin sorumluluğu, Yurt Dışı Pazarlama Müdürü olarak görev yapacak Gülşah Sackmann’a verildi.

Yılbaşı itibarı ile görevine başlayan DİMES Yurt Dışı Pazarlama Müdürü Gülşah Sackmann, Galatasaray Üniversitesi İşletme bölümünden üstün başarı ödülü ile mezun oldu.

Çalışma hayatına 2012 yılında Hayat Kimya bünyesinde başlayan ve yıldan yıla genişletilen görev ve sorumluluk alanları doğrultusunda gerek yurt dışı pazarlarda gerek iç pazarda marka ve ürün stratejileri, kampanya yönetimi, yeni pazara giriş ve uluslararası pazarlama stratejileri ve iş geliştirme gibi alanlarda elde ettiği başarılarla tecrübelerini derinleştirdi.

İngilizce ve Fransızca bilen Gülşah Sackmann, DİMES Yurt Dışı Pazarlama Müdürü olarak şirketin stratejik hedefleri doğrultusunda potansiyel ülkelerin belirlenmesi, yurt dışı pazarlama stratejilerinin, hedef ve bütçelerinin oluşturulması, yurt dışı pazar ve tüketici araştırmaları sürecinin yürütülmesi, özel ürün fikirleri için pazar potansiyeli, maliyet ve fizibilite çalışmasının yapılması ve yurt dışı pazarlama faaliyetlerinin performans takibi ve raporlanması alanlarında sorumluluk alacak.

Tüm ihracatını kendi markasıyla gerçekleştiren DİMES, ihracatta agresif büyüme hedefiyle girdiği 2020 yılını ihracatta yılı yaklaşık yüzde 54 büyüme ve 63 milyon TRY düzeyinde ihracat geliri ile kapattı. Şirketin 2021 hedefini ise, agresif ihracat büyümesinde istikrarı sürdürmek ve yüzde 60’ın üzerinde büyümeyle 100 milyon TRY üzerinde ihracat geliri elde etmek oluşturuyor.

Bilgi için: Süheyla İlhan suheyla@practicecomm.com

DİMES Hakkında

Temelleri, kurucusu M. Vasfi Diren’in “Çiftçinin ürününü değerlendirecek bir yol bulmak lazım; ancak katma değerli ürünlerle bereketli topraklarımız değerlenebilir” söylemiyle 1958 yılında atılan DİMES, 1963 yılında Türkiye’nin yerel sermaye ile üretilen ilk meyve suyu olma özelliği taşıyor. Tüm faaliyetlerini ‘soframıza koymayacağımız meyveyi işlemeyiz, çocuğumuza içirmeyeceğimiz meyve suyunu üretmeyiz’ ilkesiyle yürüten DİMES, İnsana ve Doğaya Saygı ilkesiyle çiftçinin emeğini katma değerle insanlar için faydalı ve eğlenceli içeceklere dönüştürüyor. Bugüne dek milyonlarca meyve fidanı yetiştirerek, üretici çiftçilere dağıtan DİMES, değer zinciriyle memleketin kalkınmasına, halkın sağlıklı beslenmesine ve Türkiye’nin tarımına sürdürebilir katkı sağlıyor. Bugün ülkemizin yanı sıra dünyanın 100’ü aşkın ülkesinde tercih edilen ürünler sunan DİMES, 300.000 ton yıllık üretim kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük meyve suyu üreticisi konumunda bulunuyor.

Son Yazılar