Yemeksepeti Banabi ile rahatlık geldi

Yemeksepeti Banabi ile rahatlık geldi

Yemeksepeti Banabi’den Uraz Kaygılaroğlu ve Nilperi Şahinkaya’nın ekran yüzü olduğu yeni reklam filmleri

Yemeksepeti Banabi, Uraz Kaygılaroğlu ve Nilperi Şahinkaya’nın ekran yüzü olduğu yeni reklam filmlerini #BanabiRahatlıkGeldi etiketi ve Publicis İstanbul imzasıyla yayınladı.

Yemeksepeti’nin online market ürünleri sipariş platformu Yemeksepeti Banabi, 29 ilde, milyonlarca kullanıcısının hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Uraz Kaygılaroğlu ve Nilperi Şahinkaya’nın ekran yüzü olarak yer aldığı yeni reklam filmlerini art arda yayınlayan Yemeksepeti Banabi, hız, kolaylık ve kullanıcıya verdiği rahatlık hissiyle öne çıkan platformunu esprili bir dil ile işliyor.

#BanabiRahatlıkGeldi temasıyla kurgulanan reklam filminin ilki, evde sakin kalmaya çalışan Uraz Kaygılaroğlu ile başlıyor. Uraz, elinde bitmiş kumanda ve kurumuş boğazıyla sakinliğini korumaya çalışırken bir yandan, evin sakinlerinin dondurma, köpek maması gibi talepleriyle boğuşuyor. İyice paniğe kapılan Uraz, kapının ziliyle birlikte Yemeksepeti Banabi’nin geldiğini anlayınca “Bana bi’ geldi, rahatladım” diyerek güler yüzüyle siparişleri alıyor. TV’nin karşısına geçip rahatlayarak dondurma yiyen Uraz, dondurmayı kendine söylemediğini hatırlayarak tekrar Yemeksepeti Banabi’den bir dondurma daha sipariş vermesiyle reklam filmi sona eriyor.

Reklam filminin ikincisi ise öğlen saatlerinde uyanan Nilperi ile başlıyor. Nilperi koltuğunda otururken, bir elinde parçalanmış şarj kablosuyla şarjının yüzde 1 kaldığını fark ediyor. Daha sonra kahve ve çikolatasının da bittiğini fark eden Nilperi, ağlanacak haline gülerek sinirlenmeye başlıyor. Bir de üstüne kuzeninin geleceği haberini alarak iyice çileden çıkmışken kapının çaldığını duyup rahatlıyor. Banabi kuryesini güler yüzüyle karşılayan Nilperi, “Bana bi’ geldi, rahatladım” diyerek siparişlerini teslim alıyor.  Büyük bir neşeyle telefonunu şarj eden Nilperi, keyifle çikolatanın tadını çıkartırken bir yandan da gelen pasta böreği misafiri için servis tabaklarına koyuyor. Kendine hakim olamayıp böreklerden de yemeye başladıktan sonra “Ne yapayım canım sıcak sıcak iyi gitti… Bu sefer de soda söyleyeyim” demesiyle reklam filmi sona eriyor.

İhtiyaç anlarında duyulan rahatsızlık hissini filmlerindeki eğlenceli tonuyla rahatlığa çeviren ve her geçen gün büyümeye devam eden Yemeksepeti Banabi, hızlı ve kaliteli çözümleriyle de her eve aynı rahatlığı getirme iddiasının altını çiziyor.

Uraz Kaygılaroğlu Reklam Linki:

https://www.youtube.com/embed/5UMzsoMO91c

Nilperi Şahikaya Reklam Linki:

https://www.youtube.com/embed/IpCWBRvphFk

 

Künye

Reklamveren: Yemeksepeti

Reklamveren Yetkilisi: Barış Sönmez, Okan Erol, Ece Karadeniz Bayar, Mert Baki, Melisa Uz, Eren Atlı

Reklam Ajansı: Publicis İstanbul

CCO: Ayşe Aydın

ECD: Mehmet Güney

Kreatif Direktör: Uğur Sönmez

Yaratıcı Ekip: Asil Yıldız, Kerem Çeteci, Şafak Kördikanlıoğlu, Önder Halis

Atölye: Yahya Mayda, Murat Arslan

Redaksiyon: Çağrı Sığırcı

Müşteri İlişkileri Ekibi: Emre Küçüksöz, Yasemin Baykara, Mert Yazıcı, Sevcan Baydur

Strateji Ekibi: Zeynep Bortaçina, Mehmet Özdoğan, Ceren Karakaşlı, Ulya Sarıyer

Ajans Produksiyon Ekibi: Arzu Köksal, Eren Bakırcı, Özlem Uzun

Produksiyon Şirketi: Autonomy

Yönetmen: Ferit Katipoğlu

Müzik: Mono Jingles

Post Produksiyon: Tonic Post Produksiyon

Medya Planlama: OMD

Son Yazılar